Лікування радикуліту в домашніх умовах

Лікування радикуліту в домашніх умовах

На Сході здавна центром всього організму вважався хребет. Тибетські лікарі красномовно називають його «стовпом золотих монет». Порушення тонкого балансу на рівні хребетного каналу часто стає причиною виникнення болю.

Радикуліт технічно не є хворобою: ця назва використовується для характеристики симптомів, коли нерв або нервовий корінець затиснутий, роздратований, збуджений і не виконує свої функції по іннервації «довіреної» їм області тіла людини. Найголовніше, «корінцевий біль» може бути тільки вторинним захворюванням, що вказує на серйозні проблеми хребетного стовбура, як міжхребетні грижі або зміщення дисків.

Клінічна картина захворювання залежить від місця розташування пошкоджених або запалених корінців. Медики відзначають, що цього захворювання були схильні до до 15% працездатного населення, але останнім часом захворювання молодіє і вже проявляється у людей абсолютно різного віку і професій: від спортсменів до програмістів.

Як було сказано вище, основним і найголовнішим симптомом недуги є біль. Але «корінцевий біль» не слід плутати з нирковою колькою або з забоєм.

При радикуліті біль виникає раптово при фізичному навантаженні, наприклад, різке підняття тяжкості. При цьому може з’явитися обмеження рухливості кінцівок і спини (неможливо зігнутися), напруженість м’язів, поколювання й оніміння вздовж потерпілого нерва.

Біль може проявитися в будь-якій частині хребетного стовбура, але частіше за все спостерігається у нижній частині спини або в шиї. Пошкодження шийних нервів супроводжується дискомфортом в руках, а набряк корінців в районі попереку відіб’ється на чутливості ніг.

Для лікування радикуліту поряд з консервативними застосовують і нетрадиційні методи, такі як голковколювання, масаж і фітотерапію.

Початковий етап лікування має на увазі спокій запаленої області і обмеження рухливості. Необхідно користуватися корсетом для фіксації області хребта. Носити такий корсет рекомендується не більше 3 годин на день. І обов’язково змінити м’який матрац для сну на жорсткий або напівтвердий.

Другий етап включає полегшення болю. Існують різні домашні засоби, щоб полегшити больові прояви хвороби.

Народні рецепта від радикуліту

  • Обмазати хвору область медом і закрити 2 шарами паперового рушника. Після цього покласти зверху ще кілька гірчичників і накрити поліетиленом. Обв’язати теплою вовняною тканиною або ковдрою. Тримати прикритим не більше півтори години. У разі появи неприємних відчуттів, потрібно зняти компрес.
  • Натерти редьку або хрін і нанести пасту на болючі ділянки, прикрити теплою ковдрою і тримати, поки біль не відступить. Для того щоб зробити засіб м’якше, можна додати сметану.
  • Настояти корінь будяків з горілкою. Використовувати настойку для розтирання хворих ділянок.
  • Змішати квіти чебрецю, ромашки та ісопу. Заварити суміш трав окропом і застосовувати настій для теплих примочок на хворі місця. На закутаних хворобливих місцях тримати до охолодження компресу.
  • Змішати 50 мл яблучного оцту з 40-50 гр ладану. Нанести суміш на шматок вовняної тканини і прикладати на хвору зону 3 вечори поспіль.
  • Настояти 30 гр червоного перцю чилі на склянці горілки 2 тижні. Злити настій і віджати осад. Натирати хвору область.
  • Підготувати настоянку евкаліпта і втирати в хворобливі ділянки.
  • До порошку з подрібненого каштана додати камфорне масло або сало. Прикладати пасту на шматку чорного хліба до хворих місць спини до зменшення болю.
  • Тривало накладати листя хрону на хворий хребті. Після в’янення варто замінювати листя свіжими.
  • Прикладати листя будяків м’якою поверхнею до болючих місць для полегшення болю.
  • При будь-якому вигляді нетрадиційного лікування перед його початком необхідно проконсультуватися з лікарем, який допоможе точно визначити причину захворювання і не втратити час у разі більш серйозних проблем.

    Також необхідно звернутися до фахівця за консультацією, якщо біль в не проходить і не зменшується після семи днів лікування.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: