Лікування гепатиту С народними засобами
Автор: Валентина Мальгіна
Хворі, довгий час живуть з таким діагнозом, як гепатит C, природно, хочуть випробувати все доступне лікування, щоб полегшити симптоми і поліпшити якість свого життя. Вивчення стандартного лікування гепатиту C пройшло довгий шлях, проте, препарати не завжди працюють і мають побічні ефекти.
До 40% людей з гепатитом C, яким не вдалося перемогти недугу звичайним способом, кажуть, що вони намагалися використовувати інші методи, і багато хто відзначає зниження стомлюваності, підвищення імунітету і поліпшення функції шлунково-кишкового тракту.
Ось деякі з найбільш популярних рослинних засобів, що застосовуються при гепатиті C в якості додаткового і альтернативного лікування.
Сік лимона і мінеральна вода допомагають детоксикації печінки. Щодня протягом дня потрібно пити не менше одного літра мінеральної води з вичавленим туди свіжим соком одного лимона. Інший, більш простий спосіб, не вимагає наявності мінеральної води і пропонує замінити її однією чайною ложкою кулінарної соди.
Часто в рецептах народної медицини зустрічається Збір трав, що складається із звіробою, сухоцвіту, кульбаби, фенхелю, календули, чистотілу і кукурудзяних рилець, приготованих у вигляді семигодинного настою, який знижує побічні симптоми при лікуванні лікарськими препаратами. Кожна їх перерахованих трав володіє декількома властивостями (від протизапальних до імуностимулюючих), що в загальному складі дає поєднане вплив на хворобу.
Молочний чортополох (розторопша) є найпопулярнішим лікарський рослиною для лікування гепатиту C. Розторопша знижує запалення печінки і має противірусну дію на інфекцію. Застосування розторопші в вигляді настоїв зменшує ускладнення захворювання печінки і покращує результати тестів функції печінки, до того ж трава майже не має побічних ефектів.
Корінь солодки. Дослідження показують, що він може попередити деякі з ускладнень гепатиту C (в тому числі рак печінки) і поліпшити функцію печінки. Корінь солодки використовується в зборі з іншими травами або як окреме рослинні ліки у вигляді настоїв чи відварів. В результаті експерименту у хворих, які вживали комбінацію кореня солодки, розторопші та кількох інших трав, покращилася ферментація в печінці і знизилися показники її пошкодження. Корінь солодки має побічні ефекти і деякі з них можуть бути дуже небезпечні, наприклад, високий кров’яний тиск, зневоднення і втрата калію. Він також може виявитися небезпечним при взаємодії з ліками таких груп, як діуретики, деякі кардиотоники і кортикостероїди.
Женьшень раніше використовували для зміцнення імунної системи. Слід враховувати, що застосування женшеня небезпечно його здатністю знижувати рівень глюкози і підвищувати ризик кровотеч в організмі. Відвар з висушеного і подрібненого женьшеню приймають по кілька разів на добу протягом п’яти — шести тижнів. Потім відпочивають 7 — 12 днів і знову повторюють курсами до одного року.
Лимонник — рослина традиційної японської медицини, перевірене віками. Лимонник сприяє активації деяких печінкових ферментів, стимулює імунітет, поліпшує кровопостачання тканин печінки. Траву готують різними способами в залежності від бажаного результату. Єдиним недоліком цієї трави є тривалість курсу лікування, втім, як і іншими травами.
Інші альтернативні методи лікування гепатиту C включають масаж, голковколювання і релаксаційну терапію. Хоча користь цих процедур не була доведена науковими дослідженнями, є свідчення того, що вони можуть допомогти полегшити біль при гепатиті C і знизити деякі побічні ефекти стандартного лікування.
Зараз ви знаходитесь тут:
Можливо, вас зацікавить: