Дієтичний стіл 5 — призначення та особливості

Дієтичний стіл 5 - призначення та особливості

Зміст:

Лікувальний стіл 5 — це спеціальна розроблена досвідченими дієтологами система харчування, яка призначена для людей мають проблеми з печінкою і жовчним міхуром. Найчастіше її призначають після гострого холециститу і гепатиту, при цирозі печінки, жовчнокам’яної хвороби, при хронічних формах холециститу і гепатиту, але тільки якщо вони не знаходяться в стадії загострення.

Суворе дотримання правил харчування, які передбачає «п’ятий стіл», дозволяє значно легше переносити хворобу, зменшує прояви неприємних симптомів і сприяє швидшому одужанню. Дана дієта максимально знижує навантаження на печінку, допомагає відновити її функції, а також функції жовчних шляхів.

Особливості раціону столу 5

Раціон дієтичного столу 5 досить збалансований, в нього входять всі необхідні речовини. Велика його частина складається з вуглеводів, далі йдуть білки, половина з яких повинна мати тваринне походження і за ними переважно рослинні жири. При цьому енергетична цінність, всієї споживаної за день їжі повинна бути близько 2500 калорій. Ця цифра може дещо змінюватися в залежності від способу життя, який веде хворий.

Страви рекомендується переважно відварювати, рідше запікати або тушкувати. Всю їжу протирати не обов’язково, робити це потрібно тільки з продуктами багатими клітковиною і жилавим м’ясом. Харчуватися слід невеликими порціями близько п’яти разів на добу, при цьому всі споживані страви, повинні мати комфортну температуру і не бути надмірно гарячими або холодними. Дуже важливо щодня вживати достатню кількість рідини.

Продукти, від яких слід відмовитися

Лікувальний стіл 5 забороняє вживання смажених страв. Під основні заборони також потрапляють продукти, які мають в своєму складі екстрактивні речовини, які надмірно стимулюють секрецію шлунково-кишкового тракту, пурини, тугоплавкі і окислюються при смаженні жири, щавлеву кислоту і холестерин. До них відносяться:

Продукти, що рекомендуються до вживання

В меню дієтичного стіл 5 рекомендується ввести якомога більше їжі багатої на клітковину, ліпотропні речовинами і пектинами. Основу раціону повинні складати такі продукти:

Тривалість лікувальної дієти 5 може бути різною. Зазвичай, якщо організм нормально переносити таке харчування, вона призначається на п’ять тижнів і більше, іноді навіть до двох років. В ідеалі харчуватися таким чином потрібно до повного одужання.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: