Дієта «стіл 10» — призначення та особливості

Дієта «стіл 10» - призначення та особливості

Зміст:

Людям, що страждають від захворювань судин і серця, порушень кровообігу, гіпертонії і ревматизму, медики зазвичай призначають лікувальну дієту, що носить назву «стіл 10». Спеціально підібране харчування, нормалізує метаболізм, позбавляє від набряків, допомагає в боротьбі з задишкою, підвищеною стомлюваністю і порушеннями серцевого ритму. Дотримання дієти «стіл 10» полегшує функціонування серцево-судинної системи, знижує навантаження на нирки, сприяє зміцненню серцевого м’яза і поліпшення травлення.

Особливості раціону столу 10

Велика частина раціону дієтичного столу 10 складається з вуглеводів (але не цукру і борошняних виробів), в добу їх рекомендується вживати до 400 грам, за ними слідують білки, добова норма яких коливається від 90 до 105 грам і на останньому місці стоять жири. При цьому енергетична цінність всієї з’їденої за день їжі Не повинна перевищувати 2600 калорій.

В меню дієти 10 істотно обмежується сіль, її можна споживати до 5 грам в день, а в разі сильних набряків, вона і зовсім виключається з раціону. Крім цього накладаються обмеження на споживання рідини, її загальний обсяг, включаючи киселі, супи і т. д. не повинен перевищувати 1,2 літра на добу, а також продуктів, що містять холестерин і грубу клітковину, що перевантажують нирки і печінку, а також збуджують нервову систему і викликають метеоризм. Паралельно в раціон вводиться їжа багата на метіонін, лецитином, вітамінами, лужними сполуками, магнієм, кальцієм і калієм.

Лікувальна дієта 10 всі страви рекомендує або відварювати, або тушкувати, або готувати на пару. Смажити продукти категорично заборонено, допускається запікання, але тільки після попереднього відварювання. Фрукти рекомендується вживати свіжими, овочі — піддавати термічній обробці. Страви необхідно готувати без використання солі, при бажанні їжу можна злегка підсолювати безпосередньо перед вживанням. При цьому щоб не перевищити денну норму солі варто враховувати, що вона входить в багато продуктів, наприклад, хліб чи ковбасу.

Рекомендовані продукти:

Заборонені продукти:

Крім цього дієтичний стіл 10 виключає будь-які напівфабрикати, фаст-фуд і іншу шкідливу їжу. Незважаючи на значний перелік заборон, використовуючи дозволені продукти, цілком можна приготувати безліч смачних блюа, наприклад, рагу, запіканки, тефтелі, суфле, вегетаріанські супи і т. д. Але складаючи меню, врахуйте, що харчуватися рекомендується в один і той же час, в день не менше п’яти разів, при цьому обсяг порцій повинен бути невеликим, а температура їжі комфортною.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: