Чи можна розчісувати мокре волосся?

Чи можна розчісувати мокре волосся?

Причісуючись, людина видаляє омертвілі клітини з поверхні волосся, стимулює кровообіг, забезпечуючи надходження поживних речовин до волосяних цибулин. Розчісування дозволяє зберегти природну силу і красу локонів.

Однак часто жінки забувають про те, що процедуру потрібно проводити грамотно і роблять помилки, наприклад, розчісуючи безпосередньо після миття голови.

Зміст:

 • Чому не можна розчісувати мокре волосся: об’єктивні причини
 • Чи можна розчісувати мокре волосся в екстрених випадках
 • Як розчісують мокре волосся, щоб знизити шкоду
 • Чому не можна розчісувати мокре волосся: об’єктивні причини

  Дійсно, чому косметологи і візажисти рекомендують ніколи не намагатися розчісувати мокре пасма?

  Можна перерахувати декілька причин:

  Розчісуючи локони, людина струшує з них надлишок вологи. Але волосяного стрижня необхідно насититися водою. Тому бажано не поспішати з розчісуванням і сушінням.

  Мокрий стрижень набагато важче, ніж сухий. За рахунок вбраної вологи його вага збільшується приблизно на 30%. Через це ламається і висмикується волосся набагато легше.

  Мокра волосинка легко розтягується, чіпляється за гребінець і травмується, так як це викликає порушення її структури. Розчісувати мокре волосся не можна, так як лусочки волосяного стрижня нещільно прилягають після намокання один до одного.

  Розчісування після душа може привести до втрати блиску, січеться кінчиків і деформації стрижня. Розпарена поверхню шкіри голови гірше утримує цибулини і вони здатні випадати під вагою волосяного стрижня.

  Проте, часом необхідно швидко розчесати локони і висушити. Як вчинити в цьому випадку?

  Чи можна розчісувати мокре волосся в екстрених випадках

  Перш за все, слід пам’ятати, що не можна після миття сушити локони феном. Це здатне привести до пересушування локонів і підвищенню їх ламкості. Необхідно видалити зайву вологу і розчесати пасма, вдаючись до менш травмуючим способам.

  Після прийняття душу мокрі чисті пасма обертають рушником. Воно швидко вбере в себе надлишок води і полегшить подальший процес.

  Знявши рушник, потрібно злегка збивати пасма руками і виконувати різкі нахили і випрямлення. Подібна маніпуляція підвищить циркуляцію повітря і допоможе швидше висушити волосся.

  Якщо час дійсно квапить, і немає можливості чекати, коли пасма підсохнуть, можна прискорити процедуру:

  Щоб полегшити процедуру, можна нанести також на локони спеціальний гель або спрей. Однак використовувати такі засоби слід дуже рідко. У складі подібних спреїв і мусів містяться агресивні реагенти, які шкодять здоров’ю волосся.

  Зробити волосся густіше, знижуючи травматичність, допоможе правильний вибір гребінця. Найкраще користуватися кістяним або дерев’яним гребенем з досить рідкісними зубчиками. Ризик пошкодження мокрих пасом істотно збільшується, якщо розчісувати їх металевими щітками або плоскими круглими з синтетичною щетиною.

  Як розчісують мокре волосся, щоб знизити шкоду

  Якщо у жінки коротка стрижка, можна розчісувати локони від коренів. При наявності довгих локонів діяти доведеться набагато обережніше. Бажано розділити пасма на кілька великих частин.

  Кожну прядку розчісують окремо. Починають процедуру з кінчиків, поступово захоплюючи вище знаходяться ділянки. Навіть після розчісування, необхідно почекати, поки локони трохи підсохнуть, перш ніж приступати до укладання.

  Вологе волосся укладають за допомогою фена, а також круглих і плоских гребінців. Краще, якщо кінці зубчиків будуть закругленими. Це дозволить зберегти здорові пасма і не травмувати волосяну частину голови.

  Довгі вологі пасма краще розчісувати, нахиливши вперед голову. Можна робити це, лежачи на ліжку, і звісивши голівку через її край. Така поза забезпечує посилене надходження крові до цибулин, що стимулює зростання і значно покращує якість волосся.

  Часто жінки припускаються помилки, починаючи розчісування довгих пасом від коренів. Особливо небезпечно це після миття голови, коли локони заплутані і підвищується ймовірність вирвати волосся разом з цибулиною.

  Якщо жінка прагне зробити волосся якомога густіше і красивіше, необхідно уникати розчісування мокрих пасом. При необхідності процедуру можна проводити, використовуючи запобіжні заходи, які допоможуть зберегти блиск, пружність і м’якість густих локонів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: