Чи можна фарбувати нігті під час вагітності?

Чи можна фарбувати нігті під час вагітності?

У період виношування дитини жінка стає особливо забобонною і недовірливою. Її бентежить і хвилює практично все, навіть звичні процедури і дії, які раніше здійснювалися без роздумів. Один з найпопулярніших питань — чи можна фарбувати нігті під час вагітності. Та не звичайним лаком, а шеллаком. Попробуем розібратися в питанні далі.

Зміст:

 • Чи шкідливо фарбувати нігті при вагітності?
 • Як вибрати безпечний лак для нігтів
 • Чи можна використовувати шелак під час вагітності
 • Чи шкідливо фарбувати нігті при вагітності?

  Багато людей, особливо жінки старшого покоління, гідне осуду відносяться до молодої дівчини, у якої вже помітний животик, а вона хизується з яскравими губами, укладанням і помітним манікюром. Мовляв, все це можна робити тільки до заміжжя і вагітності, а зараз слід стати розсудливим і подумати про материнство.

  Все це так, фарбувати нігті, коли очікується дитина, зовсім не обов’язково. Але тут є кілька чинників, які часом грають вирішальну роль в ухваленні рішення — фарбувати або не фарбувати.

 • Вагітність на кожну дівчину впливає по-різному. Одні розквітають і гарнішими. Інші блякнуть і розпливаються, товстіють і покриваються плямами. У цей період жінка особливо емоційна і чутлива. Вона дуже переживає по кожній дрібниці, їй важливо знати, що навіть зі зростаючим животом і пополневшей стегнами вона залишається привабливою для чоловіка. Тому іноді в прагненні доглядати за собою і добре виглядати вагітна може втратити почуття міри — і нафарбувати нігті чорним лаком, наприклад, або взагалі наростити їх і прикрасити пір’ям зі стразами.
 • Міцні від природи нігті, на жаль, дані не кожній панночці. Часто вони ламаються і шаруються без видимої на те причини, навіть якщо приймати вітаміни і використовувати різні зміцнюють олії для нігтів. Під час очікування немовляти ситуація може радикально змінюватися. Майже всі жінки відзначали посилений ріст волосся і нігтів. При цьому волосся немов ставали гущі, а нігті — міцніше і міцніше. Звичайно ж, кожній жінці захочеться скористатися таким подарунком природи і зробити гарний манікюр.
 • Просто звичка. Дівчина звикла постійно фарбувати нігті з 15 років, і крапка. Для неї манікюр без кольорового покриття прирівнюється до прогулянки в красивому білизна, але без сукні — руки немов голі, хоча і доглянуті. А крім усього іншого, чого хоче вагітна, того вимагає і малюк, це закон. І значить, краще не нервувати її дурними забобонами.
 • Отже, відповідь всіх фахівців — і лікарів, і косметологів — однозначний: фарбувати нігті під час вагітності можна лише в разі гострої необхідності. Одиничне урочистий захід і зроблений з цієї нагоди манікюр цілком припустимі, якщо правильно підібраний лак. Для щоденної ж шкарпетки від покриття кольоровим лаком краще утриматися.

  Манікюр теж можна робити, але краще вибирати європейський або спа. При обрізному манікюрі можна травмувати шкіру і занести інфекцію — а це при виношуванні дитини небажано.

  Важливо: під час вагітності шкідливо не тільки часто покривати нігті лаком, а й знімати його. Використовувати можна тільки професійну, якісну рідину без ацетону, при цьому обов’язково тримати вікно відкритим, а обличчя захистити пов’язкою. Акушери і гінекологи радять також звернути увагу на спеціальну косметику для вагітних — її можна знайти в каталогах інтернет-магазинів або ж в магазинах оффлайн-типу «Все для майбутніх мам».

  Як вибрати безпечний лак для нігтів

  Під час вагітності категорично не можна використовувати лаки, в складі яких є такі компоненти:

  Ці речовини дуже токсичні і вдихати їх випаровування шкідливо всім без винятку.

  Навіть нетривалого контакту з формальдегідом для вагітної жінки вистачить, щоб отримати неприємні наслідки у вигляді:

  Частий контакт з формальдегідом провокує ризик розвитку аномалій плода та порушень перебігу вагітності.

  Толуол є ​​забороненою речовиною в складі косметики в багатьох країнах Європи. Проникаючи через слизову органів дихання, він осідає в клітинах і починає змінювати їх, провокуючи розвиток онкологічних захворювань. Це шкідливо не тільки під час вагітності — це небезпечно завжди, всім і кожному.

  Камфора здатна викликати скорочення матки, привести її в тонус і утримувати в такому стані тривалий час. Це пряма загроза викидня або передчасних пологів.

  Чи можна використовувати шелак під час вагітності

  Офіційно підтверджених даних про те, що акрил, гель, спеціальні рідини і підсвічування лампою шкодять розвитку і здоров’ю плода або ж впливають на перебіг вагітності, не існує. Але є дані про випадки запаморочень, нападів нудоти і блювоти і навіть непритомності вагітних, що трапилися при виконанні нарощування нігтів. Це теж досить неприємно і небезпечно. Так чи варто ризикувати, знаючи наперед, якою ціною може обійтися краса?

  У разі гострої необхідності можна покрити нігті шелаком в другому і третьому триместрі. У першому слід все ж відмовитися від подібного манікюру, так як саме в цей період відбувається закладка і формування всіх основних органів малюка.

  Шелак є чимось середнім між гелем для нарощування і звичайним лаком для нігтів. Можна навіть знайти лак, виготовлений повністю з натуральної сировини. Він не так токсичний і шкідливий, як акрил, при цьому захищає нігті і зміцнює їх нітрохи не гірше. Покриття шелак можна носити на нігтях до трьох тижнів, потім його можна видалити або спиляти шліфувальної пилкою. Нігтьова пластина після шелаку не страждає і не вимагає відновного курсу.

  Але все одно, якщо гострої необхідності немає, лікарі рекомендують не захоплюватися вагітним лаками для нігтів навіть від найкращих виробників.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: