Частка золота в домашніх умовах

Частка золота в домашніх умовах

Золоті ювелірні вироби привертають нас своїм бездоганним виглядом, заворожують блиском і сяйвом. Але з часом вони тьмяніють, покриваються нальотом, на них утворюються подряпини. Якщо ви побачили такі дефекти на своїх прикрасах із золота, не варто засмучуватися, адже знаючи, як очистити золото, йому можна повернути початковий привабливий вигляд.

У матеріал навіть найвищої проби для додання йому міцності додаються інші метали — мідь, срібло, цинк, які мають властивість з часом окислюватися. Саме в результаті такого процесу золотий виріб втрачає привабливий зовнішній вигляд, який повернути можна за допомогою доступних і ефективних методів.

Зміст:

 • Вибираємо засіб для чищення
 • Поширені методи чищення золота
 • Очищаємо золоті вироби з каменями
 • Як доглядати за білим золотом
 • Вибираємо засіб для чищення

  Способів очищення золота від бруду і нальоту в даний час досить багато, відрізняються вони між собою вибором засобу для чищення.

  Найчастіше в домашніх умовах чистять золото такими засобами, як:

  Додатково вам для догляду за ювелірними виробами з цього дорогоцінного металу знадобляться такі пристосування, як стакан або неглибока миска і м’яка ганчірочка.

  Найпоширенішим засобом, застосовуваним для чищення прикрас, є нашатирний спирт. Його можна поєднувати з іншими компонентами, які прискорюють процес усунення бруду і нальоту.

  Ефективним вважається такий метод чищення дорогоцінного металу спиртом і господарським милом:

  Якщо ваші прикраси давно не очищалися від бруду і вже мають потребу в цьому, їх можна опустити в ємність з нашатирним спиртом на три години. Цікавлячись питанням, як чистити золото нашатирним спиртом, ви можете знайти і такий метод, при якому ще використовується засіб для миття посуду.

  На один стакан води слід взяти по ложці миючого засобу і нашатирного спирту. Спочатку потрібно закип’ятити воду, потім додати в неї інші компоненти, повністю розчинивши їх в окропі. У приготоване засіб опустити забруднені ювелірні вироби, залишити на 2 години і обполоснути водою.

  Поширені методи чищення золота

  Повернути металу колишній бездоганний вигляд і сліпучий блиск можна за допомогою таких народних засобів, як цибуля, картопля, цукор, перекис водню, столовий оцет, крейда, зубна паста.

  Якщо ви помітили темні плями на своїх улюблених прикрасах, ви можете видалити такі забруднення, використовуючи перекис водню. Для цього річ з дорогоцінного металу покладіть в ємність з перекисом, залиште на півгодини, а потім промийте водою і повністю її висушіть.

  При бажанні просто додати матеріалу блиску, приготуйте розчин з цукрового піску і води, і протріть їм прикраса. Рекомендується використовувати саме цукровий пісок, а не кристали цукру, оскільки від них на поверхні металу можуть утворитися подряпини.

  Після такого догляду ваші прикраси придбають колишній блиск, але такий засіб не допоможе позбутися від забруднень. Сильні забруднення у вигляді темних плям можна видалити розчином бури, змочивши в ньому вовняну ганчірочку і протерши виріб.

  При питанні, ніж почистити золото, згадуються старовинні народні методи, при яких використовується сік цибулі або картоплі. Необхідно очистити цибулину або картоплину, натерти їх на тертці. Щоб почистити золото, ви можете використовувати кашку цибулі та картоплі або віджати з них сік. Для цього прикраса потрібно повністю занурити в кашку або сік і залишити на 2 години.

  Очищаємо золоті вироби з каменями

  Золоті вироби, прикрашені коштовними і напівкоштовними каменями, потребують особливої, дбайливого догляду. Якщо ви є володаркою прикрас з малахітом, янтарем, перлами, бірюзою, опалом, слід вибирати щадні способи догляду, оскільки камені можна пошкодити і зіпсувати їх зовнішній вигляд. Краще чистити золото з камінням, використовуючи звичайну вушну паличку, змочену в одеколоні або спирті.

  Запам’ятайте, що не можна використовувати зубну пасту або порошок, цукор, соду для чищення золота з камінням, адже такі засоби залишать на них подряпини. Застарілі жирні плями і наліт можна видалити, якщо занурити вироби в бензин, а потім протерти їх спиртом.

  Прикраси з рубінами, діамантами, топазами і сапфірами легко чистяться в будь-якому мильному розчині за допомогою м’якої тканини.

  Всі дорогоцінні й напівкоштовні камені слід оберігати від температурних коливань, оскільки за умов зміни температури вони можуть змінити свій колір. Чистку золотих прикрас з діамантами потрібно проводити щомісяця, адже цей камінь швидко покривається жиром. Найкраще такий догляд здійснювати при використанні рідких миючих засобів або нашатирного спирту.

  Як доглядати за білим золотом

  Багато жінок відмовляються від чищення білого золота, щоб не пошкодити його верхній шар. Цей метал є сплавом золота, міді, нікелю або паладію, крім того, нерідко такі прикраси покривають родієм. Поверхневий шар, що складається з родію, має властивість з часом стиратися, тому його потрібно чистити дуже м’якою ганчіркою.

  Більш того, що біле золото потребує особливого догляду, його часто використовують в якості оправи для діамантів, яким теж потрібна дбайлива чистка. Фахівці рекомендують використовувати для догляду за цим матеріалом нашатирний спирт, воду і рідке мило або засіб для миття посуду.

  Вода і спирт беруться в однаковій кількості, до них додається кілька крапель рідкого мила. Потрібно занурити вироби в приготоване засіб на півгодини, промити і ретельно висушити. Біле золото очистити від бруду і жиру можна ще 25% водним растром аміаку.

  Ювелірні вироби із золота — речі примхливі і потребують регулярного догляду. Бережіть свої прикраси і періодично очищайте їх від бруду, і вони прикрасять вас своїм дивовижним блиском!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: