Боремося з міллю

Боремося з міллю

Для деяких з нас одяг — спосіб зігрітися, для інших — засіб самовираження, для третіх — джерело заробітку грошей. Але поряд з нами живуть істоти, для яких наш одяг — продукт харчування. Як ви напевно здогадалися, язик піде про молі.

Слід зауважити, що знайомі всім безбарвні (бліді як моль!) Метелики, одним своєю появою зривають бурхливі оплески, не здатні що-небудь гризти в принципі. Їх ротовий апарат пристосований тільки до висмоктування соку рослин. Псують одяг (а також провіант, про що нижче) гусениці молі. Це ті самі «черв’ячки», яких можна виявити в залежалої борошні, крупах і цукрі.

Зміст:

 • види шкідників
 • захищаємо одяг
 • Рятуємо продукти харчування
 • засоби знищення
 • види шкідників

  Існує два види молі, розглянемо кожен з них:

  Харчовий вид розмножується швидше платтяної через велику кількість їжі. На жаль, поширення синтетичного одягу сильно скоротило ареал проживання платтяна молі. І куди тільки дивиться Грінпіс? Хоча деякі види пристосувалися харчуватися натуральною тканиною в поєднання з синтетикою. Голод то не тітка!

  захищаємо одяг

  Народні засоби від молі допомагають зберегти в цілісності одяг, розглянемо деякі з них.

  Одним з найпоширеніших народних засобів, що використовуються нашими бабусями і дідусями, є нафталін. Нафталін — тверда кристалічна речовина з неприємним специфічним запахом, який відганяє комах.

  Його використовують у вигляді порошку, який засипають в мішечки, які ставлять в місця зберігання речей. Нафталін не вбиває комах, а лише відлякує їх. Однак фахівці виявили, що властивості нафталіну небезпечні для людини.

  Особливу популярність набуло іншого ефективний засіб, що допомагає від молі — тютюн. Допомогти вам зможе як тютюн запашний, так і тютюн простий. Тютюн погано підходить для захисту одягу, так як має специфічний запах.

  Краще використовувати його в якості засобу тривалого зберігання килимів, ковдр пледів і т.п. Єдиним мінусом є те, що тютюн невеликий, і важко потім його збирати в ворсі. З цим мінусом можна боротися використанням мішечків.

  Наступне по ефективності засіб від молі — листя горіхового дерева, які, між іншим, відлякують ще й комарів, і інших комах. Якщо у вас є можливість посадити горіхове дерево у дворі вашого будинку, то зробіть це, ваші вечора більше не затьмарять присутністю паразитів.

  Також допомагає господарське мило. Воно дозволяє відлякати всі види дорослих самок і ускладнює пересування личинок. Основним недоліком є ​​неприємний запах. Використовувати можна наступним чином: нарізані кубики мила розкладіть по кухонним тумбочках, або покладіть в пакети з одягом.

  Засобом від молі, позбавленим неприємного запаху, є лаванда. Її запах дуже сильний і зберігається надовго. Можна зібрати квіточки в спеціальні пористі пакети і покласти в шафу з одягом.

  Також використовується лавандова олія, відкриті посудини з яким ставлять в шафу. Чи не оббризкуйте одяг маслом — можуть залишитися плями. У олії лаванди запах різкий і тривалий, воно входить до складу багатьох засобів від молі.

  Герань — кімнатна квітка, який не тільки прикрасить ваш будинок, але і врятує від багатьох комах. У кожній кімнаті поставте по горщику з кущем герані. Іноді відкривайте шафи і провітрюйте їх.

  Також використовують в якості народних засобів олії м’яти, евкаліпта, апельсина і гвоздики.

  Рятуємо продукти харчування

  Як засіб захисту продуктів харчування від харчової молі використовується шкірка апельсинів, лимонів, мандаринів, тобто цитрусів, запах яких відлякує метеликів. Розкладають свіжу шкірку, а після втрати нею запаху, замінюють на іншу шкіркою.

  Часник і оцет, звичайно, не дуже приємно пахнуть, але зате комах їх запах теж не подобається. Часник розкладають по кухонним шаф, а оцет додають при прибиранні квартири в воду. А ось меблі оцтом краще не протирати, запах буде занадто різким і збережеться надовго. Краще використовувати цитрусові.

  засоби знищення

  Всі перераховані вище засоби допоможуть лише відлякати нових метеликів, а личинки, якщо вже вони є на речах, не помруть. В даний час виробники пропонують велику кількість різноманітних аерозолів, пластин, фумігатори, секції, пастки для винищення метеликів і личинок.

  Аерозолі є дуже сильним засобом, яке використовують в тому випадку, якщо на речах велику кількість личинок і дорослих особин. Перед використанням перевірте, що у вас немає алергії на аерозоль. Одягніть медичну маску. Знадобиться пару годин на знищення комах.

  Фумігатори справляються за кілька тижнів, але вони прості у використанні. Поширеними засобами від молі є аерозоль «Армоль» для хутряних виробів, «Раптор» для всього одягу. Серед фумігаторів відомий «Mosquitall».

  Ретельно стежте за одягом і продуктами харчування. Частіше робіть вологе прибирання.

  Як мінімум раз на місяць протирайте верхні полиці шаф, відкривайте пакети із зимовими або літніми речами і стежте за їх станом і тоді ненаситні метелики будуть пролітати повз ваших шаф!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: