Бородавки на тілі — причини їх появи та методи лікування

Бородавки на тілі - причини їх появи та методи лікування

Бородавки можуть з’явитися у кожної людини абсолютно на будь-якій ділянці тіла. Найбільш часто вони виникають на обличчі або руках, тому всі жінки і чоловіки прагнуть якомога швидше їх позбутися. Тим часом бородавки є безпечними пухлиноподібними новоутвореннями доброякісного характеру.

Як правило, розмір цих негарних опуклостей на тілі та обличчі становить близько 5-7 мм, проте, зустрічаються види і значно більшими. У даній статті ми розповімо вам, чому виникають бородавки, які вони бувають, і як можна від них позбутися за допомогою засобів традиційної та народної медицини.

Зміст:

 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі
 • Види бородавок на обличчі й тілі
 • Методи лікування бородавок на тілі за допомогою традиційної медицини
 • Народні засоби
 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі

  Причиною виникнення бородавок інфекційного типу у чоловіків і жінок є потрапляння в організм вірусу папіломи людини, інакше, ВПЛ. Найбільш часто даний вірус передається в результаті особистого контакту з хворим, проте, нерідко причиною стає використання різних предметів загального користування.

  Також ВПЛ можна «підхопити» в громадській лазні чи сауні, в манікюрному салоні при недостатній дезінфекції або під час статевого контакту.

  Як правило, вірус папіломи людини, потрапляючи в людський організм, протягом тривалого періоду часу ніяким чином себе не проявляє, і чоловік або жінка навіть не підозрює про те, що є його носієм. Тим часом в разі зниження імунітету спрацьовує спусковий механізм, в результаті якого вірус миттєво активізується, і на шкірі людини з’являються неприємні пухлиноподібні утворення.

  Найбільш часто ВПЛ може проявитися у жінок при вагітності, коли досить сильно знижується імунітет, при наявності різних ендокринних захворювань, зокрема, цукрового діабету, в результаті переохолодження, постійних стресів, нервового перенапруження і хронічної втоми.

  Крім того, в деяких випадках людина може заражати сам себе. Так, чоловік під час гоління може отримати мікротравму, в результаті якої кілька маленьких бородавок на обличчі можуть поширитися по всьому тілу.

  Види бородавок на обличчі й тілі

  Подібні новоутворення мають такі різновиди:

  Методи лікування бородавок на тілі за допомогою традиційної медицини

  Незважаючи на те що ці новоутворення самі по собі абсолютно безпечні, перш ніж приступати до боротьби з ними, слід звернутися до кваліфікованого лікаря-дерматолога. У деяких випадках так само можуть і проявлятися і деякі серйозні захворювання, про які ви можете навіть не підозрювати.

  При неправильній тактиці лікування ситуацію можна тільки погіршити, тому попередньо необхідно підтвердити діагноз під час очного огляду лікарем-фахівцем.

  Традиційна медицина сьогодні пропонує наступні способи позбавлення від цієї недуги:

  Народні засоби

  У народній медицині також є кілька досить ефективних і безболісних способів для боротьби з цим захворюванням, наприклад:

  Лікування бородавок за допомогою засобів народної медицини — процес досить складний і трудомісткий. Як правило, подібні методи використовуються тільки тоді, коли ці негарні освіти розташовуються в непомітних місцях і ніяк не турбують свого володаря.

  Якщо ж у вас на обличчі й тілі з’явилися великі бородавки, які, до того ж доставляють вам больові або дискомфортні відчуття, зверніться до дерматолога, щоб кваліфікований лікар підібрав для вас оптимальну схему позбавлення від цієї недуги.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: