Бородавки на тілі — причини їх появи та методи лікування

Бородавки на тілі - причини їх появи та методи лікування

Бородавки можуть з’явитися у кожної людини абсолютно на будь-якій ділянці тіла. Найбільш часто вони виникають на обличчі або руках, тому всі жінки і чоловіки прагнуть якомога швидше їх позбутися. Тим часом бородавки є безпечними пухлиноподібними новоутвореннями доброякісного характеру.

Як правило, розмір цих негарних опуклостей на тілі та обличчі становить близько 5-7 мм, проте, зустрічаються види і значно більшими. У даній статті ми розповімо вам, чому виникають бородавки, які вони бувають, і як можна від них позбутися за допомогою засобів традиційної та народної медицини.

Зміст:

 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі
 • Види бородавок на обличчі й тілі
 • Методи лікування бородавок на тілі за допомогою традиційної медицини
 • Народні засоби
 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі

  Причиною виникнення бородавок інфекційного типу у чоловіків і жінок є потрапляння в організм вірусу папіломи людини, інакше, ВПЛ. Найбільш часто даний вірус передається в результаті особистого контакту з хворим, проте, нерідко причиною стає використання різних предметів загального користування.  Також ВПЛ можна «підхопити» в громадській лазні чи сауні, в манікюрному салоні при недостатній дезінфекції або під час статевого контакту.

  Як правило, вірус папіломи людини, потрапляючи в людський організм, протягом тривалого періоду часу ніяким чином себе не проявляє, і чоловік або жінка навіть не підозрює про те, що є його носієм. Тим часом в разі зниження імунітету спрацьовує спусковий механізм, в результаті якого вірус миттєво активізується, і на шкірі людини з’являються неприємні пухлиноподібні утворення.

  Найбільш часто ВПЛ може проявитися у жінок при вагітності, коли досить сильно знижується імунітет, при наявності різних ендокринних захворювань, зокрема, цукрового діабету, в результаті переохолодження, постійних стресів, нервового перенапруження і хронічної втоми.

  Крім того, в деяких випадках людина може заражати сам себе. Так, чоловік під час гоління може отримати мікротравму, в результаті якої кілька маленьких бородавок на обличчі можуть поширитися по всьому тілу.

  Види бородавок на обличчі й тілі

  Подібні новоутворення мають такі різновиди:

  Методи лікування бородавок на тілі за допомогою традиційної медицини

  Незважаючи на те що ці новоутворення самі по собі абсолютно безпечні, перш ніж приступати до боротьби з ними, слід звернутися до кваліфікованого лікаря-дерматолога. У деяких випадках так само можуть і проявлятися і деякі серйозні захворювання, про які ви можете навіть не підозрювати.

  При неправильній тактиці лікування ситуацію можна тільки погіршити, тому попередньо необхідно підтвердити діагноз під час очного огляду лікарем-фахівцем.

  Традиційна медицина сьогодні пропонує наступні способи позбавлення від цієї недуги:

  Народні засоби

  У народній медицині також є кілька досить ефективних і безболісних способів для боротьби з цим захворюванням, наприклад:

  Лікування бородавок за допомогою засобів народної медицини — процес досить складний і трудомісткий. Як правило, подібні методи використовуються тільки тоді, коли ці негарні освіти розташовуються в непомітних місцях і ніяк не турбують свого володаря.

  Якщо ж у вас на обличчі й тілі з’явилися великі бородавки, які, до того ж доставляють вам больові або дискомфортні відчуття, зверніться до дерматолога, щоб кваліфікований лікар підібрав для вас оптимальну схему позбавлення від цієї недуги.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Як зберегти і поліпшити зір?

  Очі — дуже вразлива частина тіла. Якщо не доглядати за своїми очима, ігнорувати їх втому, то незабаром вони втрачають здатність чітко бачити. Варто подумати, чи правильно ви звертаєтеся зі своїми…

  Що робити, якщо зростає і болить червона родимка на голові?

  Осередок скупчення меланоцідов, які відповідають за пігментацію шкіри, волосся і очей, прийнято називати родимкою або невусів. Найчастіше вони розташовуються по тілу, але іноді їх можна спостерігати і на волосяних областях….

  Аортальний порок серця: причини, симптоми, лікування

  Аортальні пороки серця — це патології, спровоковані порушенням будови або функціонування мітрального клапана. Виявляються вони у вигляді аортальної (мітральної) недостатності (часткове закриття аорти мітральним клапаном), стенозу (звуження гирла аорти) і…