Жировики під шкірою — причини виникнення, способи лікування

Жировики під шкірою - причини виникнення, способи лікування

Зміст:

Однією з найпоширеніших проблем пов’язаних з шкірних покривів є жировики. Медики називають такі утворення ліпомою і зараховують їх до доброякісних пухлин. Однак почувши слово «пухлина» не варто панікувати, оскільки жировики ніяк не пов’язані з онкологією. Вони являють собою скупчення жиру, укладену в тонку мембрану, яка відділяє їх від інших тканин.

Жировик під шкірою може виникнути на будь-якій ділянці тіла, де є підшкірний жир. Нерідко вони утворюються на обличчі, спині, шиї, волосистої ділянки голови і навіть століттях. При цьому липома може мати абсолютно різні розміри — бути менша за горошину або більше крупного апельсина. Зазвичай зовні вона нагадує запалений лімфатичний вузол, таке ущільнення досить м’яке і може зміщуватися при натисканні. Однак на відміну лімфатичного вузла, сама по собі липома не доставляє ніякого дискомфорту — вона не болить, не приводить до підвищення температури, що не свербить, не викликає почервоніння і т. д. Больові відчуття в області її освіти можуть виникнути лише в тих випадках, коли вона розташована таким чином, що натискає на нерв або кровоносну судину, а також коли заважає функціонуванню будь-якого органу. Але це трапляється вкрай рідко, як правило, єдина незручність, яку отримують від жировик — це його зовнішній вигляд. І дійсно випирає на шкірі горбок, особливо якщо він розташований на видному місці, для деяких людей може перетворитися на справжню проблему.

Жировик — причини виникнення

Навіть сьогодні вчені не можуть точно сказати, що саме викликає жировики на тілі. Причини розвитку таких ущільнень, на думку більшості з них, криються в генетичній схильності. Деякі вважають, що виникнення ліпом пов’язано з порушенням жирового обміну або наявністю захворювань нирок, печінки, підшлункової або щитовидної залози. При цьому всупереч поширеній думці — виникнення жировик ніяк не пов’язано зі зайвою вагою і навіть з ожирінням. Не існує також доказів того, що спровокувати їх появу здатний спосіб життя або особливості харчування.

Жировики під шкірою — лікування

Як говорилося раніше, ліпоми, зазвичай, не доставляти людині абсолютно ніяких незручностей. У таких випадках лікар після встановлення діагнозу може запропонувати залишити все як є. Однак іноді жирові пухлини можуть рости і при цьому розростатися до вельми великих розмірів або ставати хворобливими. Такий жировик здатний привести до погіршення харчування тканин, утворення виразок, при збільшенні в середину, до порушення роботи внутрішніх органів і т. д. У подібних випадках лікування просто необхідно, також його призначають, якщо ліпома знаходиться на відкритих ділянках тіла і створює косметичний дефект. Як правило, лікування полягає у видаленні жировика. Сьогодні це роблять декількома способами:

Як прибрати жировик за допомогою народних способів

Багато хто віддає перевагу проводити лікування ліпоми народними засобами. Однак не перебуває сподіватися, що за допомогою таких методів ви зможете прибрати застарілий або великий жировик. Позитивний ефект може бути досягнутий лише для недавно виникли і невеликих ліпом. Але навіть з ними необхідно проявляти більшу обережність. Їх ні в якому разі не можна проколювати і не ріжте і намагатися самостійно витягти вміст. Це може привести до інфікування і навіть зараження крові. Крім того в домашніх умовах практично неможливо повністю видалити патологічні тканини і саму капсулу жировика, тому пухлина, швидше за все, виникне знову.

Лікування алое

Для позбавлення від ліпоми можна використовувати відомий «домашній лікар» алое. Лікування їм проводиться кількома способами:

Лікування жировика цибулею

Прибрати жировик в домашніх умовах можна за допомогою звичайного лука. Розглянемо кілька рецептів на його основі:

Щоб результати від лікування цибулею були дійсно хорошими, використовуйте тільки свіжоприготовані кошти.

Медова маска від жировик під шкірою

Таким засобом добре лікувати жировики на обличчі або множинні жировики. Для його приготування рівних кількостях змішайте рідкий або розтоплений мед, сіль і якісну сметану. Добре распарьте шкірні покриви, наприклад, прийміть гарячу ванну або потримайте уражену ділянку тіла над парою. Потім нанесіть на пухлину або пухлини заготовлену маску. Витримайте її двадцять хвилин, після чого видаліть вологою серветкою або водою. Таку процедуру необхідно проводити щодня, поки липома повністю не пропаде. Як правило, це відбуватиметься через 10-20 днів.

Засоби для внутрішнього застосування

Більшість народних цілителів переконані, що жировики під шкірою виникають через «забруднення» організму шлаками та іншими шкідливими речовинами. Тому для їх лікування вони пропонують використовувати кошти, які допомагають очистити організм. Такі кошти можна використовувати самостійно, але краще ними доповнювати зовнішні процедури.

Інші способи лікування жировик

Лікування ліпоми народними засобами можна проводити і в такий спосіб:

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: