Як видалити запах з пральної машини?

Як видалити запах з пральної машини?

Пральну машинку-автомат можна назвати кращою подругою сучасних жінок. Подумати тільки, всього якихось 15-20 років тому господиням доводилося витрачати багато часу і сил на замочування, прання, полоскання, віджимання, а часом відбілювання і кип’ятіння. Сьогодні ж цю роботу за нас благополучно робить електроніка. До слова сказати, сучасні пральні машинки економлять не тільки наші сили і час, а й засоби, оскільки дозволяють мінімізувати споживання води і електроенергії.

Але часто буває так, що після нетривалої експлуатації улюблена помощніца- «пралка» починає неприємно пахнути, а речі, випрані в ній, набувають тухлий, болотний запах, який не вивітрюється навіть на вулиці.

З’ясуємо, в результаті чого виникають такі ситуації і як можна видалити запах з пральної машини-автомат.

Причини неприємного запаху з пральної машини

Неблагородні аромати в барабані автоматичної пральної машинки можуть з’являтися в результаті багатьох причин:

 • Найбільш поширена з них банальна. Відразу після прання багато господинь дістають випрану білизну і щільно закривають люк, в результаті чого залишки вологи і тепле повітря створюють парниковий ефект, тобто машинка просто «задихається». Саме тому після закінчення роботи дверцята автомата слід залишати відкритою хоча б на кілька годин;
 • Також після прання слід завжди протирати гумову манжету — часто в ній залишається не тільки вода, але і залишки слизу, дрібне сміття, пісок, які, до всього іншого, є причинами поломки техніки;
 • Досить часто господині використовують барабан машини в якості кошика для зберігання брудної білизни. Робити цього у жодному разі не можна, оскільки брудні, а часом і вологі речі створюють прекрасну обстановку для розвитку різних мікроорганізмів, які в процесі свого метаболізму виділяють неприємні аромати цвілі і затхлості. Крім того, постійне навантаження на барабан обтяжує його і дисбалансує, а це може привести до поломки техніки;
 • Одна з причин запахів — надмірне використання ополіскувачів. Пам’ятайте, що для пом’якшення білизни досить додавати в осередок не більше 3-5 мл пом’якшує засоби. Також слід критично ставитися до вибору миючих засобів. Економити на них не варто — мало того, що дешевий пральний порошок може стати причиною алергії, неякісно вистіривается білизна, але і залипати в лотку і на стінках барабана, що згодом призводить до розмноження бактерій;
 • Досить часто неприємний, затхлий запах в барабані з’являється в результаті прання при низьких температурах — 30-40 ° C з використанням мінімального віджиму. В результаті цього на дні барабана накопичується шар слизу і бруду, який з часом починає гнити і пліснявіти, виділяючи при цьому неприємні аромати. Саме тому час від часу варто виставляти «пралку» на максимальний температурний режим, щоб під впливом високих температур вся живність, що скупчилася в барабані, була знищена;
 • А використовувати режим швидкого прання у холодній воді не потрібно зовсім, оскільки таким чином білизна практично не відпирається, і сенсу в такій роботі немає.

 • Причини мерзенних запахів також можуть критися в шлангу. Досить часто на внутрішні стінки зливного шланга налипають залишки миючих засобів і сміття, які згодом загнивають і поширюють аромат;
 • Через неправильне підключення зливу до каналізації в барабані може збиратися вода, яка з часом «гасне» і дає про себе знати стійким різким ароматом;
 • Залишки миючих засобів, слиз, накип, сміття, волосся можуть накопичуватися на Тенея (нагрівачі) і поширювати поганий аромат. Саме тому його необхідно час від часу міняти.
 • Як видалити запах з пральної машини?

  Існує кілька способів боротьби з неприємним ароматом, який виділяє машинка. Але перш ніж приступити до роботи, необхідно точно визначити, звідки саме походить сморід.

  Для цього виперіть білизну звичайним для вас способом і понюхайте його. Якщо воно буде пахнути ароматами з порошку або бальзаму, швидше за все, причина запаху криється в шлангу. Щоб очистити його, зарядіть холосту прання, всипати в лоток мірну склянку порошку і встановивши максимальну температуру. Гаряча вода, проходячи по зливному шлангу, очистить його внутрішні стінки. Якщо цей спосіб вам не допоміг, замініть шланг на новий. Благо, коштує ця послуга зовсім недорого.

  Якщо ж після прання ви помічаєте, що «душок» йде з лотка для миючих засобів, його необхідно витягти і ретельно вимити з використанням миючого порошку, а потім висушити.

  Ну а якщо причина ароматів криється в самому барабані, для його очищення можна скористатися кількома методами.

  Наприклад, видалити затхлий запах з пральної машини можна такими натуральними засобами, як лимонна кислота або оцет.

  Діяти необхідно в такій послідовності:

  Якщо після цієї процедури «душок» залишився або навіть посилився, не переживайте. Під впливом кислот скупчилися забруднення стали потроху руйнуватися, але не зникли зовсім. У цьому випадку повторіть холосту прання знову.

  Варто відзначити, що столовий або яблучний оцет можна використовувати не тільки для радикального очищення і видалення запахів цвілі і затхлості в пральній машині. Його також можна застосовувати як кондиціонер при звичайному пранні білизни, оскільки оцет відмінно пом’якшує воду, сприяє кращому очищенню води від залишків порошку, не містить парфумерних ароматів і не подразнює шкіру.

  Використовувати оцет при пранні дуже просто: перед початком роботи додайте 3 столові ложки п’ятивідсоткового оцту в відділення для кондиціонера.

  Виставляти режим додаткового полоскання не потрібно, за винятком тих випадків, якщо ви перете одяг і білизна для новонароджених, хворих, ослаблених людей і алергіків.

  Непоганим способом видалити смердючий аромат з пральної машинки вважається використання звичайних таблеток або порошку для посудомийних машин.

  Візьміть 6-7 таблеток засоби, покладіть їх у барабан, встановіть електроприлад на режим кип’ятіння. Приблизно в середині процесу роботи автомата зробіть паузу без відливу води і залиште вміст «відмокати» на кілька годин. Після цього вимкніть паузу або заново запустити функцію кип’ятіння.

  Багато господинь віддають перевагу боротися зі смородом у пральній машині за допомогою хлорвмісних засобів.

  Робити цього у жодному разі не можна, оскільки агресивні компоненти можуть роз’їдати не тільки накип, залишки бруду, слиз і інше сміття, але пошкоджувати гумові, пластмасові та навіть металеві елементи електроприладу, що в обов’язковому порядку незабаром призведе до його поломки.

  Якщо вищенаведені рекомендації не принесли ніякого результату, і у ванній кімнаті знову «гуляє» неприємний запах, зверніться за допомогою до професійного майстру з ремонту машинки-автомат.

  Спеціаліст проведе діагностику, підкаже причину смороду і допоможе його усунути.

  Ну а для того щоб запобігти появи смердючих ароматів, перед експлуатацією обов’язково уважно вивчайте інструкцію до приладу і суворо дотримуйтесь всіх рекомендацій виробника.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: