Як прибрати зморшки над губами?
Автор: Валентина Мальгіна
Перші помітні зморшки з’являються після 30 — 35 років, але про те, як над верхньою губою прибрати зморшки, пора задуматися набагато раніше — після 25 років. Навколо рота проходить кругова м’яз, яка швидко скорочується і розслабляється — це одна з найбільш тренованих м’язів людського організму, так як працює під час розмови, прийому їжі.
Тому швидко «втомлюється», втрачає свої еластичні властивості, і як наслідок — поява зморшок над губою.
Зміст:
Причини появи горизонтальних і вертикальних зморшок над верхньою губою
Появі зморшок, як не дивно, сприяють шкідливі звички, а саме куріння. Звичка складати губи в «трубочку» дає сильне навантаження на м’яз. Неправильно виконана гімнастика обличчя, і всіма улюблене вправу — промовляння букви «О», за своєю дією схожа з курінням. Такі вправи можуть тільки погіршити ситуацію.
Не можна забувати про стан внутрішніх органів, їх патології будуть позначатися на всьому організмі, а захворювання травного тракту позначаться на стані шкіри — це не тільки прищі, але і втрата тонусу.
Клімактеричний період прямим і негативним чином позначається на стані шкіри, адже репродуктивна функція згасає, перестають вироблятися багато гормонів, що підтримують тонус шкіри.
Дефіцит деяких вітамінів, наприклад, В2 буде сприяти появі зморшок, а нестача вітаміну А забезпечує тьмяність шкіри, ламкість волосся і нігтів, формування лущення і сухості. Шкіра, яка отримує недостатньо харчування, втрачає тонус.
Зморшки навколо губ будуть формуватися і за рахунок анатомо-фізіологічних особливостей. Справа в тому, що в цій області міститься мало сальних залоз, за рахунок чого шкіра швидко втрачає вологу. Зневоднення сприяє появі зморшок. Крім того, після 30 років, вичерпується природне джерело колагену, втрачається пружність і формуються зморшки.
Вертикальні зморшки найчастіше формуються в результаті швидкого схуднення, наприклад, через хворобу, суворої дієти. Горизонтальні зморшки можуть формуватися через відсутність передньої групи зубів, особливо іклів.
Щадні способи догляду за шкірою навколо рота
Перш ніж використовувати радикальні методи, а саме косметичні засоби і тим більше хірургічні, необхідно спробувати фізіологічні і прості, звичайно, ефект від їх використання не може бути швидким, але і результат зберігається більш тривалий час.
Народних методів досить багато, але найбільшою популярністю користуються такі:
- Кубики льоду. Перевірений косметичний метод, який стимулює біологічні точки обличчя і регенеративні процеси. Використовуючи кубики льоду, як умивання, можна вирішити кілька проблем одночасно. Для шкіри схильної до запалення можна заморозити відвари ромашки, нігтик, які мають протизапальну дію. Вмиватися, тобто протирати шкіру кубиками льоду, необхідно щодня — два рази на день;
- Огірок і полуниця. В огірку міститься дистильована вода, здатна проникати в глибокі шари шкіри, кислоти, які знаходяться в полуниці, будуть стимулювати рецептори шкіри і запускати процеси відновлення;
- Корекція дієти — включення в раціон харчування селери, який містить фітогормони — відмінний засіб для омолодження та очищення організму;
- Вітамін В2. Цей вітамін в достатку міститься в пекарських / пивних дріжджах, гречці, житнього борошна, бобових;
- Але все ж головне — навчиться себе контролювати і не морщити губи з кожного приводу;
- Масаж верхньої губи. Попередньо необхідно накладення жирного крему, і легенько пощипати навколо губ, змочивши зубну щітку, помасажувати червону облямівку губ;
- Гіалуронова кислота рекомендована для жінок після 40. Крему з її змістом, необхідно наносити на область міжбрів’я, лоб, носогубний трикутник — зони активної міміки. При цьому дуже важливо дотримуватися віковий ценз, в кремах для різного віку міститься своя концентрація кислоти, і її передозування може нашкодити шкірі. Найсильнішим препаратом кислоти буде сироватка, яка наноситься на ніч замість крему, і вдень на нього.
Як в салоні прибрати зморшки над губою?
Вдаватися до салонним методам вирішення проблеми можна тільки в останню чергу, коли інші методи залишилися бездіяльними. Призначати конкретні процедури може тільки лікар косметолог після огляду і оцінки ситуації.
Вибір здійснюється між кількома методиками:
- Термаж — процедура зволоження шкіри і стимуляція процесів утворення колагену;
- Радіохвилі або елос-омолодження. На жаль, методика має безліч протипоказань.
- Ручна пластика або ліфтинговий масаж — може бути виконаний тільки фахівцями салону краси. Рекомендовано проходити курсами, для стійкого і кращого ефекту.
Гімнастичні вправи
Уже з’явилися зморшки можна прибрати за допомогою спеціальної гімнастики, яка включає кілька вправ:
- Глибокий вдих із затримкою дихання і надування щік;
- Після 10 — 15 секунд потрібно різко видихнути;
- Чистими пальцями підняти верхню губу до кінчика носа, оголивши верхні зуби;
- Повільно вимовляти звуки «А», «І», «У».
Виконувати вправи необхідно по 10 підходів. Щоденна гімнастика буде сприяти швидкому і легкому розгладження зморшок.
Профілактичні заходи
В першу чергу необхідно подбати про захист шкіри від сонця, доведено, що ультрафіолетові промені будуть сприяти втраті власного колагену.
Важливий і систематичний догляд, як мінімум два рази на тиждень, необхідно наносити відшелушуючі засоби на основі натуральних продуктів.
Варто переглянути і раціон харчування — здорова їжа і більше води. Червона облямівка губ повинна бути постійно зволожена — гігієнічні губні помади, на вулицю в сонячну і морозну погоду не можна виходити без попереднього захисту.
Поява зморшок над губою — не трагедія. Рано чи пізно, шкіра починає старіти, і чим раніше вжити профілактичних заходів, і зайнятися зовнішнім виглядом шкіри — тим довший не буде змін.