Як прибрати ячмінь з ока в домашніх умовах

Як прибрати ячмінь з ока в домашніх умовах

Зміст:

Якщо повіку припухло, свербить, болить і, нарешті, на ньому прорізається горбок гнійника де-небудь між віями — вітаємо, у вас ячмінь. Кажуть, якщо ячменю своєчасно пред’явити комбінацію з трьох пальців, то він скисне і розсмокчеться сам собою від такої негостинної «зустрічі». Добре, кажуть, якщо фігу під ніс, тобто під ячмінь, суне хтось сторонній. Або якщо цей хтось несподівано плюне в хворе око — мовляв, тьху на тебе, ячменішко, нікому ти не страшний. Але, по-перше, крутити дулі і плюватися якось непристойно, а по-друге, ніде документально не підтверджена сприйнятливість ячменю на оці до таких ексцесів.

Загалом, фіги фігами, а без повноцінного лікування не обійтися. Якщо ви впевнені, що з імунітетом у вас все в порядку, рівень цукру в крові недавно перевіряли, а шлунково-кишковий тракт працює так, що по ньому годинник при бажанні звіряти можна, то і в домашніх умовах вийде швидко вилікувати ячмінь на оці народними засобами.

Для любителів видавлювати і проколювати будь прищеобразние висипання на обличчі — особливе китайське попередження: з ячменем робити цього не можна. Нічим. Ніяк. Ніколи. В іншому випадку ячмінь може перетворитися в абсцес, який в самому «м’якому» варіанті може залишити помітний шрам на обличчі, а в «жорсткому» — зовсім позбавити вас очі. Та й від сепсису в разі «наруги» над гнійників ячменю ніхто не застрахований. І до менінгіту один крок. Воно вам треба?

Ячмінь на оці — причини виникнення

Чи не буде помилкою стверджувати, що ячмінь, як і кон’юнктивіт, — хвороба брудних рук. Якщо ви постійно трете очі на вулиці, працюєте в загазованому або запиленому приміщенні, користуєтеся брудним носовою хусткою або рушником, не дотримуєтесь елементарних правил гігієни типу «прийшов додому — вмийся», то обов’язково рано чи пізно «познайомитеся» з ячменем. Рідше причиною виникнення ячменю на оці бувають захворювання ендокринної системи, збої в роботі шлунково-кишкового тракту, а також респіраторні вірусні захворювання.

Експрес-допомога при появі ячменю на оці

Як тільки ви запідозрили, що свербіж, почервоніння і припухлість століття ось-ось обернуться ячменем, негайно скористайтеся будь-яким спиртовим засобом для припікання ще не дозрілого гнійника: розчином зеленого брильянтового (простіше кажучи, зеленкою), йодом, камфорним спиртом. Хороший результат дасть ефірне масло ялиці або чайного дерева. Для нанесення ефірного масла на уражену ячменем ділянку користуйтеся ватною паличкою і стежте, щоб рідина не потрапила в очі. Цей же порада актуальна і при використанні спиртовмісних коштів для припікання ячменю.

Народні засоби від ячменю на оці

За великим рахунком, ячмінь найкраще лікувати у лікаря-окуліста. Та й взагалі, будь-яку болячку вигідніше «віднести» лікаря — в кінці кінців, завжди є, на кого перекласти відповідальність за лікування. Але ячмінь відмінно піддається «викорчовування» домашніми засобами, перевіреними не однієї тисячею людей і цілком безпечними. Тому візьміть на озброєння кілька рецептів, за якими можна приготувати дієві ліки від ячменю на оці.

Чайна заварка від ячменю на оці

Старовинний випробуваний спосіб: випитий чай в мішечку з тонкої матерії (марля, бинт, марлевка) вологим прикладати до ячменю. Тримати чайну примочку, поки не зігріється від тепла шкіри, потім взяти новий мішечок з чаєм. У сучасних умовах на зміну тканинним мішечках прийшли одноразові паперові чайні пакетики — і розмір зручний, і розфасована вже.

Відвар ромашки від ячменю на оці

Класичний відвар ромашки аптечної в поєднанні з травою очанки використовувати для вмивання, потім накладати на повіки компреси з цього ж відвару: змочити ватний диск, накласти на повіку, через якийсь час поміняти на свіже компрес. Робіть так, поки не втомитеся. Після тригодинного перерви процедуру повторіть. Протягом двох-трьох днів пухлина піде на спад.

Сіль від ячменю на оці

Сипати на ячмінь її, між іншим, не треба, хоча в деяких рецептах це і можна прочитати. У селах велику сіру сіль для лікування ячменю використовували іншим способом: розжарювали на сковороді і гарячої засипали в мішечок з міцної тканини. Цю суху «грілку» прикладали до ячменю і тримали, поки сіль не охолоне. Потім на хворе віко накладали примочку з ромашки.

Кріп від ячменю на оці

Насіння кропу запарити в термосі окропом, настояти півдня і робити з настою примочки на-віч з ячменем.

Житній хліб від ячменю на оці

Спекти житнє коржик, розламати, і гарячий м’якуш прикладати до ячменю як компрес. Не перестарайтеся! Ніжну шкіру навколо очей дуже легко обпекти.

Лавровий лист від ячменю на оці

Запарте в чайнику для заварки чаю з десяток лаврового листя. Гарячі листя по одному виймайте з відвару і накладайте на ячмінь, прикриваючи зверху сухим тампоном. Тримайте, поки не охолоне, потім міняйте на гарячий лист.

Корисні поради при лікуванні ячменю в домашніх умовах

Не використовуйте при лікуванні ячменю в домашніх умовах жирні домашні мазі, що містять олію або тваринний жир, якщо навіть ці мазі вам порекомендувала відома «бабка». Ви ризикуєте отримати ще одне вогнище запалення поруч з уже наявними. Краще користуйтеся антибактеріальними мазями, які повинен призначити лікар.

На час лікування ячменю на оці відмовтеся від декоративної косметики, а для вмивання використовуйте ромашковий відвар або лосьйони домашнього приготування на травах.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: