Як позбутися від комедонов на обличчі?

Як позбутися від комедонов на обличчі?

Сальні залози продукують речовини, що захищають шкіру. Коли в організмі відбувається збій, ці речовини виробляються в дуже великих кількостях і забивають пори шкіри. В результаті виникають комедони на обличчі — знайомий багатьом косметичний дефект. Якщо в забиті пори потраплять хвороботворні мікроорганізми, виникає запалення — прищ.

Найчастіше пори закупорюються в так званій Т-зоні — лоб, ніс, підборіддя, так як в цих областях шкірне сало виробляється найактивніше, але нерідко вони виникають і на щоках, і на носо-губної складки.

Зміст:

 • Причини утворення закритих і відкритих комедонов
 • Лікування закритих (підшкірних) комедонов на обличчі
 • Як позбутися від закритих комедонов на обличчі
 • Як прибрати відкриті комедони на обличчі
 • Профілактика утворення чорних крапок
 • Причини утворення закритих і відкритих комедонов

  В першу чергу на утворення шкірного жиру впливає гормональний баланс. Якщо він порушений, стан шкіри погіршується. У нормі сало виділяється і рівномірно покриває обличчя.

  При патології воно, як правило, продукується більш інтенсивно і на деяких ділянках накопичується у великих кількостях. Крім того, посилене вироблення призводить до того, що воно не може повністю вийти з пор. Перешкодою також є відмерлі клітини шкіри.

  Закупорка може бути спровокована різними хронічними хворобами, неправильним харчуванням, стресами. Основною причиною утворення цих дефектів є все ж тип шкіри, який і є причиною схильності до закупорки. Але ці дефект можуть виникнути і у людей з нормальною шкірою, а також сухий.

  Лікування закритих (підшкірних) комедонов на обличчі

  Комедони бувають закритими і відкритими. Цей дефект є пору, що знаходиться під шаром шкіри, закупорену салом, яке не може вийти назовні. Закриті виглядають як білі горбки. Незважаючи на те, що вони знаходяться під поверхнею шкіри, проникнення інфекції в них цілком можливо. В результаті виникає запалення.

  Закриті незапалені комедони на обличчі мають білий або тілесний колір. Іноді їх практично не видно, але якщо провести по шкірі рукою, то відчуваються горбки, нерівності та шорсткості.

  Серед найпоширеніших причин погане очищення і постійне використання декоративних косметичних засобів, які забивають пори.

  Як позбутися від закритих комедонов на обличчі

  Головне в догляді — щоденне очищення за допомогою спеціальних засобів.

  Рекомендується використовувати спонж або губку.

  Такі пристосування відмінно видаляють бруд, частинки жиру і мертві клітини.

  Крім того, косметика повинна бути знята якомога швидше, так як вона забиває пори.

  Саме тому не можна лягати спати з неочищеним особою:

  Як прибрати відкриті комедони на обличчі

  Цей вид косметичних дефектів утворюється внаслідок закупорки пір жиром на поверхні шкіри.

  Спочатку вони представляють собою білу або прозору рідину, але якщо нічого не робити, тверднуть.

  В результаті утворюються тверді жовті грудки. У відкритій порі жир окислюється під впливом кисню і виникає та сама чорна точка.

  Розмір відкритого комедона може варіюватися від 0,1 до 2 мм. При цьому вони можуть мати різні кольори: брудно-жовтий, коричневий, темно-сірий і, звичайно ж, чорний.

  Якщо здавити відкритий комедон, вміст легко вийде назовні, так як гирлі пори досить розширено. Якщо шкірне сало рідке, то розмір пір незначний. Їх вміст практично не має запаху. В іншому випадку, коли жир досить густий, відкриті комедони виглядають дуже великими, а їх вміст характеризується щільною консистенцією і різким запахом.

  Лікування відкритих комедонов на обличчі значно простіше, ніж закритих, тому що механічне чищення надає набагато більш ефективний результат. Варто відзначити, що самостійно проводити таку процедуру ні в якому разі не варто.

  Однією з найбільш дієвих є маска з соди, змішаної з піною звичайного дитячого мила. Спочатку намилює руки, потім пінку наносять на проблемні області. Після цього легко натирають содою і залишають засіб на 10 хвилин, не більше.

  Прибрати таку своєрідну маску можна теплою водою або відваром трав. Комбінація цих двох речовин дозволяє з легкістю розчинити сальні пробки. Однак така маска не підходить для щотижневого застосування. Використовувати її можна не більше 2-3 разів на місяць.

  Ефективний засіб від відкритих комедонов на обличчі, звичайно ж, маска. Як вже зазначалося, можна використовуватися глину, але підходять і натуральні продукти. Наприклад, багато хто використовує кефір, яким просто змащують обличчя.

  Відмінний засіб — мед. Можна брати тільки його або ж змішувати з іншими продуктами.

  Він добре очищає, а також має заспокійливий ефект.

  З натуральних засобів роблять не тільки маски, але і тоніки, якими лікують як закриті, так і відкриті комедони, наприклад: 1 ч. л. меду змішати з такою ж кількістю календули, розчинити в склянці теплої води.

  Отриманим тоніком протирають проблемні ділянки два або три рази на день. Аналогічним чином використовують сік петрушки.

  Профілактика утворення чорних крапок

  Після очищення шкіри важливо не допустити появи цих косметичних дефектів знову.

  Прості, але надійні заходи профілактики допоможуть в цьому:

  В першу чергу увага приділяється лікуванню шкіри, потім всі заходи спрямовуються на підтримку її в хорошому вигляді.

  Як згадувалося вище, існує багато причин, що сприяють утворенню вугрів, чорних крапок і інших дефектів, тому потрібно усунути такі, щоб не відчувати проблеми подібного роду в майбутньому. Лікування чорних крапок — тривалий процес, але крім того, потрібно надалі підтримувати отриманий ефект.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: