Як почистити м’які меблі в домашніх умовах?
Автор: Валентина Мальгіна
Якщо у вашому будинку не прийнято накривати м’які меблі пледом або покривалом, то рано чи пізно дивану і крісел знадобиться чистка. Пил, шерсть домашніх тварин, плями від напоїв і харчових продуктів — все це негативно позначається на зовнішності вироби, а значить, буде страждати і весь інтер’єр в цілому, яким би стильним і сучасним він не був.
Тим, у кого на меблів надіті знімні чохли, простіше — досить зняти їх і випрати. А як почистити м’які меблі в домашніх умовах всім іншим?
маленькі секрети
Щоб ваших меблів чистка не знадобилася якомога довше, потрібно дотримуватися деяких правил, які дозволять продовжити термін експлуатації тканини і надовго зберегти її гарний зовнішній вигляд. Регулярно видаляйте пил з поверхні меблів за допомогою пилососа, надівши на нього насадку у вигляді м’якої щітки.
Слідкуйте за тим, щоб режим був не сильно потужним, і оббивка не затягувати в трубу. Це представляє особливу небезпеку для тканини типу шенилла, флока або велюру. Від зайвого впливу ворс може пошкодитися і зіпсувати екстер’єр вироби.
Такий матеріал краще чистити за допомогою мокрої простирадла: накрити нею меблі і приступити до вибивання. Вся пил осяде всередині просоченої вологою тканини і ваш диван засяє чистотою, особливо якщо ви після цього пройдетеся по поверхні ганчіркою, просоченою в слабкому мильному або оцтовому розчині.
Як почистити м’які меблі? Значно поліпшити її зовнішній вигляд дозволить використання пароочисника. Це пристрій не тільки видаляє пил і більшість видів плям, а й оновлює структуру оббивки, знищує шкідників і хвороботворних мікроорганізмів. Встановивши температуру пара не нижче 155 ⁰С, необхідно взяти пароочиститель і піднести до поверхні під кутом близько 70 градусів. Слідом збирати залишки вологи і бруду серветкою з мікрофібри.
Обливши поверхню соком, кава або поставивши пляма будь-яким харчовим продуктом, до чищення необхідно приступати негайно. Чим більше часу пройде після забруднення, тим менше шансів повністю очистити тканинну поверхню.
Застосовуючи засоби для очищення, спочатку потріть ділянку оббивки в непомітному для ока місці, а вже потім наносите на забруднення, виконуючи кругові рухи від країв плями до центру. Вибираючи, ніж можна почистити м’які меблі від бруду, враховуйте властивості матеріалу.
Як почистити оббивку від плям
В’їдаються плями є результатом необережного прийому їжі і напоїв, а якщо в будинку є маленькі діти, то шансів «врятувати» диван немає практично ніяких.
Чим можна почистити м’які меблі від плям:
- кави, варення, шоколад та інші солодощі видалити з поверхні найпростіше: досить розвести в підігрітій воді засіб для миття посуду або пральний порошок і обробити поверхню. Після сполоснути оббивку і просушити;
- жирне масляна пляма спочатку коштувати промокнути папером, щоб видалити надлишки олії, а потім також обробити мильним розчином;
- для видалення плям, що залишилися від чорнила і косметики, використовується губка, змочена в горілці або розчині спирту;
- ніж можна почистити м’які меблі будинку? Розлив на оббивку сік, необхідно приготувати суміш нашатирного спирту і оцту, взятих в рівних частках. Обробивши пляма, змочити губку в звичайній воді і протерти, а після висушити;
- якщо ваш диван виявився забруднений жувальною гумкою, то спробуйте просто прикласти до неї що-небудь з морозильної камери, наприклад, стегенце. Природно, в упаковці. Ваше завдання — заморозити пляма, щоб потім його легше було зішкребти.
Багато хто цікавиться, як можна почистити м’які меблі від неприємного запаху? Немає нічого простішого. Потрібно всього лише навести слабкий розчин оцту і фінальним етапом чищення пройтися їм по поверхні за допомогою ганчірки або губки.
Забруднення можна обробити і спеціальним засобом для виведення плям, придбаним в спеціалізованому магазині. Уважно прочитайте інструкцію до засобу і вибирайте в залежності від типу забруднення.
Найпростіше позбутися від бруду, плям і запаху на виробах з натуральної та штучної шкіри. Досить використовувати звичайну мильну воду або розчин спирту. А ще виробники рекомендують раз на рік покривати такі меблі стеаринової мастилом. Доглядати за шкірою допоможуть і креми, покликані очищати її і наділяти м’якістю.
Ось і всі поради. Якщо ви хочете, щоб ваш диван і крісла прослужили вам якомога довше, бережіть їх, доглядайте за ними і не шкодуйте часу і сил для регулярного чищення. Успіхів!