Як можна видалити натоптиші і мозолі?
Автор: Валентина Мальгіна
На жаль, своїм ногам люди часом не приділяють достатньо уваги. Якщо жінки роблять педикюр і використовують креми, то чоловіки обходяться одним лише миттям. В результаті утворюються загрубіння і, звичайно ж, мозолі — один з найнеприємніших дефектів.
Таке явище може виникнути навіть при дбайливому догляді. Вони дратують, іноді болять, псують зовнішній вигляд ніг і доставляють масу незручностей.
Зміст:
Які бувають мозолі і як їх попередити?
Мозоль на п’ятці може з’явитися у вигляді:
- Міхура з рідким вмістом: з лімфою — мокра, з кров’ю — кров’яна, з гноєм — загноїлися або запалена мозоль;
- Ороговілої області епітелію — тверда або суха;
- Зі стрижнем, який вростає досить глибоко і сильно болить. Нагадує подошвенную бородавку.
Профілактика виникнення дефектів
В першу чергу необхідно носити тільки чисту зручне взуття, яка підходить за розміром. Для жаркої пори року вона повинна передбачати вентиляцію стопи. Бажано віддавати перевагу виробам з натуральних матеріалів, здатних «дихати».
Шкарпетки повинні добре вбирати піт, що виділяється, щільно прилягати до ноги, але не бути занадто тугими. Також на них не повинно бути складок. Цей елемент одягу необхідно щодня міняти, а якщо є необхідність, то набагато частіше.
При появі печії, навіть найменшого, необхідно приклеювати на уражену ділянку лейкопластир.
Використання тальку допоможе зменшити тертя, якого не можна уникнути.
Як лікувати мозоль, що з’явився на п’яті
Звичайно ж, краще не допускати утворення цих дефектів, однак, якщо таке сталося, є дієві методи, які допоможуть впоратися з дискомфортом. Терапія і способи усунення відрізняються в залежності від виду мозоля.
Стрижнева мозоль
Лікарі стверджують, що таке порушення виникає в результаті попадання під шкіру стороннього тіла. В результаті відбувається підвищене поділ клітин епітелію. Також на це здатний дерматотропнимі вірус.
Варто зазначити, що цей вид мозолів дуже складно вилікувати. Тому курс терапії часто досить тривалий і вимагає неабиякого терпіння. Якщо просто зрізати верхній шар, то можна занести інфекцію. При цьому стрижневий горбок виникне знову.
Народний метод видалення стержня
Готують гарячу ванночку для ніг. У воді розчиняють харчову соду, гірчичний порошок і рідке мило. Після ванночки верхній шар шкіри акуратно видаляється ножицями. Коли стрижень буде відкритий, на нього капають оцтом, соком чистотілу або лимонною кислотою. Потім ранку заклеюють бактерицидним пластиром.
Лікарські засоби від стрижнів
Можна використовувати різноманітні пластирі, наприклад, Саліпод або аналогічні. Їх діючі речовини здатні полегшити стан хворого, вивести стрижень і повернути п’яті здоров’я.
Лікування висвердлюванням, лазерне видалення і кріотерапія
Цей метод відноситься до медичних процедур. Доктор підбере фрез, який оптимально підходить по діаметру і висвердлите стрижень. При цьому здорові тканини не травмуються. В утворену ямку капають спеціальні противірусні препарати.
За допомогою лазера стрижень випалюється по всій довжині. Потім рану обробляють відповідними засобами. Поріз швидко гоїться і сліду майже не залишається.
У деяких випадках вдаються до застосування рідкого азоту — кріотерапії. Уражену зону просто обробляють, а результат буде видно через кілька днів, коли загиблі тканини відторгнути. На їх місці з’явиться гладка свіжа шкіра.
Що робити при сухий мозолі на п’яті
Цей дефект виглядає як затвердіння шкіри, має округлі обриси, менше за розміром за натоптиші, викликає біль, дискомфорт, а також призводить до тріщин п’ят.
Терапія в цій ситуації досить трудомістка, але завжди приносить очікуваний результат. Слідуючи рекомендаціям лікаря можна швидко забути про занепокоєння і хворобливості.
Необхідно регулярно позбавлятися від ороговілих ділянок на шкірі. Для цього роблять холодні ванночки для ніг з сіллю, змащують п’яти кремом, а також проводять процедури з содою і господарським милом.
Суха мозоль на п’яті може бути усунена аптечними засобами, наприклад, саліцилова мазями з бензойної кислотою. Також використовують рослинні олії (льняне, кукурудзяна, оливкова). Існує і безліч ефективних рецептів народної медицини.
Мокрі мозолі
Перше, про що варто сказати — їх ні в якому разі не можна протикати. Інакше можна занести інфекцію в ранку.
Якщо хворобливі відчуття просто нестерпні, варто прийняти будь-якої знеболюючий препарат, але дотримуючись інструкції по застосуванню. Виняток — вагітні та жінки.
Коли мозоль самостійно лопнула. Її потрібно промити милом і водою, а потім змастити антибактеріальним засобом і перев’язати бинтом. Розкрити міхур можна лише в тому випадку, якщо передбачається подальше натирання ураженої ділянки. Роблять це протертим спиртом гострим предметом, наприклад, голкою. Можна також потримати її над полум’ям. Подальші дії такі ж, як і при мимовільному розрив міхура.
Як вилікувати мозоль, що утворилася на п’яті народними методами
- Сиру картоплю, лист алое і цибулю. Продукти беруть в рівних пропорціях і подрібнюють до стояння кашки. Отриману суміш накладають на пошкоджену область і заклеюють пластиром. Через добу розм’якшений шар соскабливают і наносять зволожуючий крем. При необхідності маніпуляції можна повторювати;
- Свиняче сало і сік або мазь чистотілу змішують в рівних пропорціях і намазують на шкіру;
- Натуральний прополіс. Його прикладають до п’ят і фіксують пластиром. Прогрес буде видно вже через кілька днів. Процес можна прискорити, акуратно позбавляючись від верхнього шару;
- Молочний сік кульбаби. Їм змазують шкіру на п’ятах. Цей рецепт підійде тільки для лікування сухих мозолів;
- Верхівка лимона. Її накладають на всю ніч і туго бинтують стопу. Ноги попередньо розпарюють в гарячій воді;
- Темно-бурий розчин марганцівки. У нього опускають п’яту на 10-15 хвилин. Після цього шкіру обробляють йодом. Процедуру можна робити до 3 разів на тиждень. Через 14 днів від поразки не залишиться і сліду;
- Компреси з хлібної м’якушки. Це безболісний і ефективний спосіб видалення старих мозолів. Прикладати його потрібно 8 днів поспіль. Хліб попередньо змочують в оцті;
- Швидкому загоєнню сприяє протирання помідором або натуральної томатною пастою;
- Пузир швидше розгладитися, якщо на ніч прикласти компрес: змішати сік алое і риб’ячий жир (1:1), змочити в суміші ватний диск і прикласти до п’яти. Фіксують бинтом або пластиром;
- Чорнослив відварюють в молоці і теплим прикладають до стопи, закріпивши його пов’язкою.
Коли потрібно терміново звертатися до лікаря?
Якщо міхур кровоточить, болить, запалюється і гноїться, не піддається усуненню протягом 2 тижнів, то лікування мозолів, що утворилися на п’ятах, продовжує фахівець.
Звичайний мозоль можна сплутати з пухирі, викликаним герпесом, екземою, цукровий діабет, оперізувальний лишай і іншим порушеннями. Так що навіть незначні пошкодження вимагають пильної уваги.
Крім того, терапія при перерахованих вище захворюваннях істотно відрізняється і самостійно визначити її не можна. Інфекція може спровокувати ускладнення, наприклад, некроз тканин, ампутацію і навіть летальний результат.
Сильні болі впливають на ходу. В результаті стопа випробовує підвищене навантаження. Щоб запобігти неприємні явища, варто лікувати мозолі на самих ранніх етапах розвитку.