Як можна видалити натоптиші і мозолі?

Як можна видалити натоптиші і мозолі?

На жаль, своїм ногам люди часом не приділяють достатньо уваги. Якщо жінки роблять педикюр і використовують креми, то чоловіки обходяться одним лише миттям. В результаті утворюються загрубіння і, звичайно ж, мозолі — один з найнеприємніших дефектів.

Таке явище може виникнути навіть при дбайливому догляді. Вони дратують, іноді болять, псують зовнішній вигляд ніг і доставляють масу незручностей.

Зміст:

 • Які бувають мозолі і як їх попередити?
 • Профілактика виникнення дефектів
 • Як лікувати мозоль, що з’явився на п’яті
 • Стрижнева мозоль
 • Народний метод видалення стержня
 • Лікарські засоби від стрижнів
 • Лікування висвердлюванням, лазерне видалення і кріотерапія
 • Що робити при сухий мозолі на п’яті
 • Мокрі мозолі
 • Як вилікувати мозоль, що утворилася на п’яті народними методами
 • Коли потрібно терміново звертатися до лікаря?
 • Які бувають мозолі і як їх попередити?

  Мозоль на п’ятці може з’явитися у вигляді:

  Профілактика виникнення дефектів

  В першу чергу необхідно носити тільки чисту зручне взуття, яка підходить за розміром. Для жаркої пори року вона повинна передбачати вентиляцію стопи. Бажано віддавати перевагу виробам з натуральних матеріалів, здатних «дихати».

  Шкарпетки повинні добре вбирати піт, що виділяється, щільно прилягати до ноги, але не бути занадто тугими. Також на них не повинно бути складок. Цей елемент одягу необхідно щодня міняти, а якщо є необхідність, то набагато частіше.

  При появі печії, навіть найменшого, необхідно приклеювати на уражену ділянку лейкопластир.

  Використання тальку допоможе зменшити тертя, якого не можна уникнути.

  Як лікувати мозоль, що з’явився на п’яті

  Звичайно ж, краще не допускати утворення цих дефектів, однак, якщо таке сталося, є дієві методи, які допоможуть впоратися з дискомфортом. Терапія і способи усунення відрізняються в залежності від виду мозоля.

  Стрижнева мозоль

  Лікарі стверджують, що таке порушення виникає в результаті попадання під шкіру стороннього тіла. В результаті відбувається підвищене поділ клітин епітелію. Також на це здатний дерматотропнимі вірус.

  Варто зазначити, що цей вид мозолів дуже складно вилікувати. Тому курс терапії часто досить тривалий і вимагає неабиякого терпіння. Якщо просто зрізати верхній шар, то можна занести інфекцію. При цьому стрижневий горбок виникне знову.

  Народний метод видалення стержня

  Готують гарячу ванночку для ніг. У воді розчиняють харчову соду, гірчичний порошок і рідке мило. Після ванночки верхній шар шкіри акуратно видаляється ножицями. Коли стрижень буде відкритий, на нього капають оцтом, соком чистотілу або лимонною кислотою. Потім ранку заклеюють бактерицидним пластиром.

  Лікарські засоби від стрижнів

  Можна використовувати різноманітні пластирі, наприклад, Саліпод або аналогічні. Їх діючі речовини здатні полегшити стан хворого, вивести стрижень і повернути п’яті здоров’я.

  Лікування висвердлюванням, лазерне видалення і кріотерапія

  Цей метод відноситься до медичних процедур. Доктор підбере фрез, який оптимально підходить по діаметру і висвердлите стрижень. При цьому здорові тканини не травмуються. В утворену ямку капають спеціальні противірусні препарати.

  За допомогою лазера стрижень випалюється по всій довжині. Потім рану обробляють відповідними засобами. Поріз швидко гоїться і сліду майже не залишається.

  У деяких випадках вдаються до застосування рідкого азоту — кріотерапії. Уражену зону просто обробляють, а результат буде видно через кілька днів, коли загиблі тканини відторгнути. На їх місці з’явиться гладка свіжа шкіра.

  Що робити при сухий мозолі на п’яті

  Цей дефект виглядає як затвердіння шкіри, має округлі обриси, менше за розміром за натоптиші, викликає біль, дискомфорт, а також призводить до тріщин п’ят.

  Терапія в цій ситуації досить трудомістка, але завжди приносить очікуваний результат. Слідуючи рекомендаціям лікаря можна швидко забути про занепокоєння і хворобливості.

  Необхідно регулярно позбавлятися від ороговілих ділянок на шкірі. Для цього роблять холодні ванночки для ніг з сіллю, змащують п’яти кремом, а також проводять процедури з содою і господарським милом.

  Суха мозоль на п’яті може бути усунена аптечними засобами, наприклад, саліцилова мазями з бензойної кислотою. Також використовують рослинні олії (льняне, кукурудзяна, оливкова). Існує і безліч ефективних рецептів народної медицини.

  Мокрі мозолі

  Перше, про що варто сказати — їх ні в якому разі не можна протикати. Інакше можна занести інфекцію в ранку.

  Якщо хворобливі відчуття просто нестерпні, варто прийняти будь-якої знеболюючий препарат, але дотримуючись інструкції по застосуванню. Виняток — вагітні та жінки.

  Коли мозоль самостійно лопнула. Її потрібно промити милом і водою, а потім змастити антибактеріальним засобом і перев’язати бинтом. Розкрити міхур можна лише в тому випадку, якщо передбачається подальше натирання ураженої ділянки. Роблять це протертим спиртом гострим предметом, наприклад, голкою. Можна також потримати її над полум’ям. Подальші дії такі ж, як і при мимовільному розрив міхура.

  Як вилікувати мозоль, що утворилася на п’яті народними методами

  Коли потрібно терміново звертатися до лікаря?

  Якщо міхур кровоточить, болить, запалюється і гноїться, не піддається усуненню протягом 2 тижнів, то лікування мозолів, що утворилися на п’ятах, продовжує фахівець.

  Звичайний мозоль можна сплутати з пухирі, викликаним герпесом, екземою, цукровий діабет, оперізувальний лишай і іншим порушеннями. Так що навіть незначні пошкодження вимагають пильної уваги.

  Крім того, терапія при перерахованих вище захворюваннях істотно відрізняється і самостійно визначити її не можна. Інфекція може спровокувати ускладнення, наприклад, некроз тканин, ампутацію і навіть летальний результат.

  Сильні болі впливають на ходу. В результаті стопа випробовує підвищене навантаження. Щоб запобігти неприємні явища, варто лікувати мозолі на самих ранніх етапах розвитку.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: