Як часто потрібно мити голову?
Автор: Валентина Мальгіна
Спори про періодичність миття голови постійно ведуться серед фахівців трихолог, косметологів, перукарів. Існують різні і зовсім протилежні думки. У цій статті ми проаналізуємо найпопулярніші з них. А так же поговоримо про те, як правильно мити волосся, щоб зберегти їхнє здоров’я і природну красу.
Зміст:
Думка трихолога
Лікарі-трихолог, так називають фахівців в області здоров’я волосся, стверджують, що голова не потребує щоденного миття. Навпаки, вони вважають, що часте миття волосся шкідливо.
Вони наводять такі аргументи:
Висновок лікарів: Часте миття голови з використанням агресивних шампунів або мила — шкідливо.
Якщо ви хочете мати здорове волосся, їх потрібно мити 2-3 рази в тиждень. Для цього потрібно застосовувати натуральні засоби на основі цілющих трав і масел.
Думка косметолога
Фахівці косметологи не так категоричні. Вони радять мити голову за потребою. Тобто, якщо шевелюра забруднилася, то її необхідно вимити. Частота цієї процедури залежить так само від типу волосся.
Рекомендації косметологів:
Висновок косметолога: мийте голову у міру необхідності. Використовуйте засоби, призначені для вашого типу волосся. Віддавайте перевагу натуральним шампунів.
Думка перукаря
Стилісти стверджують, що свіжовимите і укладені локони виглядають доглянуто і надають впевненості своєї господині. Багато з них радять мити їх щодня. Інші рекомендують дотримуватися різного режиму для короткої і довгої зачіски.
Поради стилістів:
Висновок перукаря: не перевантажуйте зачіску засобами по догляду. Шкідливо використовувати одночасно кілька засобів: пінку для укладання, гель, лак. Режим миття голови повинен бути індивідуальним і будується виходячи з потреби вашого волосся.
Як правильно мити голову
Особливі випадки
Особливої уваги потребує миття голови новонародженої дитини. Відомо, що водні процедури дуже корисні для малюка. Купати новонародженого слід кожен день. При цьому купання дитини з милом рекомендується 2 рази на тиждень. Частіше мити голову новонародженому з милом не потрібно і навіть шкідливо.
Голову дитини миють шматком м’якої тканини або рукою в напрямку від чола до потилиці, намагаючись, щоб вода не потрапила в очі. Ретельно промивають складочки на шиї, за вухами. Потім, голову споліскують чистою водою або з додаванням відварів цілющих трав. Застосовують ромашку, череду, шавлія.
Останнім часом знову популярним стає таке випробуваний засіб, як дігтярне мило. Це мило виробляється з натурального і дуже корисної речовини — березового дьогтю. Його застосовують для лікування випадіння та лупи, поліпшення стану шкіри голови. Фахівці радять мити голову дігтярним милом з метою відновлення ослабленого волосся і стимуляції їх росту.
Дігтярне мило дійсно дає чудовий результат при лікуванні слабких волосся. Зміцнює їх і стимулює зростання. Однак застосовувати його потрібно з обережністю. Не можна мити голову дігтярним милом і гарячою водою. Пасма покриються сальним нальотом. Часте миття Дегтярний милом може привести до сухості шкіри голови.
Тому його варто використовувати не більше 1 рази в тиждень.
Чисті гарне волосся — головне багатство кожної жінки. Бажаємо, щоб догляд за ними приносив вам лише задоволення. До нових зустрічей!