Валеріана — користь і корисні властивості валеріани

Валеріана - користь і корисні властивості валеріани

Валеріана — один з найвідоміших видів трав. Про її вираженому заспокійливому дії відомо практично кожному. Але не тільки в цьому полягають корисні властивості валеріани. Завдяки багатому складу, це чудове рослина здатна надавати різнобічну дію на організм.

Чим корисна валеріана

Рослина валеріана корисно повністю, однак найбільша частина корисних речовин міститься в корені, саме тому в медичних цілях його використовують набагато частіше, ніж наземну частину. Коріння валеріани містять унікальні речовини, яких немає ні в яких інших рослинах — це валенотріати, кетони і біциклічні сесквітерпени. Також вони багаті ефірними маслами, глікозидами, алкалоїдами, дубильними речовинами, полісахариди, органічні кислоти, вітаміни та мікроелементи.

Валеріана Позитивно впливає на травну систему, нормалізує роботу кишечника і посилює жовчовиділення. Її нерідко використовують в комплексному лікуванні печінки, жовчного міхура, а також при спазмах стравоходу, метеоризмі і замку. Хороший ефект валеріана лікарська надає і на середечно-судинну систему. Вона призначається при тахікардії, порушеннях коронарного кровообігу, початкових стадіях стенокардії і болях в серці. Рослина покращує кровообіг, розширює судини і налагоджує роботу серця. Регулярний прийом валеріани допомагає в лікування гіпертонії, особливо що знаходиться в початковій стадії.

Однак основна дія валеріани — седативну. Вона добре заспокоює, Допомагає відновити емоційний баланс, знижує відчуття неспокою, знімає головний біль і підвищує працездатність. Засоби, виготовлені з неї, позбавляють від неврозів, істерії, нервового перезбудження і безсоння, а валеріанові ванни роблять примхливих немовлят спокійнішими. Крім цього валеріану застосовують при нападах епілепсії, бронхіальній астмі, нейродерміті, і запаленні легенів.

Валеріану можна приймати у вигляді настою, настоянки, порошку, відвару або таблеток.

Чим може нашкодити валеріана

В основному шкоди валеріани виявляється при передозуванні, занадто тривалому прийомі і недотримання протипоказань до застосування. Якщо кошти, одержані із цієї рослини приймати довше двох місяців або істотно перевищувати рекомендовані дози, можуть виникнуть збої в роботі шлунково-кишкового тракту, почуття пригніченості, сонливість, нудота та головний біль. Валеріана протипоказана людям, які мають непереносимість до компонентів рослини і страждають від ентероколіту.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: