Тахікардія, чому виникає, які основні симптоми?

Тахікардія, чому виникає, які основні симптоми?

Поява прискорених серцевих ритмів говорить про розвиток патологічного процесу, який в свою чергу свідчить про те, що в організмі людини є які-небудь фізіологічні зміни. У медицині такий стан називають тахікардією.

Якщо прискорене серцебиття носить фізіологічний характер, виникає на тлі навантажень, після хвилювання, то особливої ​​шкоди організму такий стан не несе. Але якщо воно з’являється без видимих ​​причин, то можуть наступити більш серйозні ускладнення. Підвищене биття серцевого ритму погіршує кровопостачання серцевого м’яза. В результаті дефіцит кисню може привести до розвитку інфаркту міокарда або стенокардії.

Зміст:

 • Основні причини підвищеного серцебиття
 • Підвищене серцебиття у жінки при вагітності
 • Лікування тахікардії
 • Основні причини підвищеного серцебиття

  Причини розвитку хвороби можуть бути найрізноманітнішими.

  Найчастіше трапляється так, коли причиною підвищеного серцевого ритму є різні патології серця або внутрішніх органів або систем. Хвилювання, стрес, все це безпосередньо позначається на частому битті серцевого м’яза.

  Це вважається нормальною фізіологічною реакцією роботи серця. Але якщо частота биття перевищує норму в 90 ударів в хвилину, то розвивається тахікардія, яка може зберігатися не один день.

  При прийомі певних препаратів варто звернути увагу на те, що захворювання може з’являтися після їх прийому, як побічна дія.

  До інших причин появи хвороби можна віднести:

  Як видно, причини можуть бути різними. І в разі виявлення у себе перших виражених симптомів виникнення тахікардії треба негайно звертатися до лікаря, щоб він зміг встановити точну причину прискореного пульсу і призначити відповідне лікування.

  Найчастіше підвищене серцебиття спостерігається при високому тиску. Високий тиск і частий пульс є першими ознаками розвитку тахікардії і найчастішими скаргами людей при зверненні до лікаря. Такий стан може виникнути, якщо в організмі не вистачає мінералів, особливо магнію, кальцію. Певні ліки можуть давати гіпертонію.

  Що робити в цьому випадку?

  При високому тиску треба прийняти зручну позу, розслабитися. Зробити повільний і глибокий вдих і видих. Зробити пару ковтків холодної води. Вода чинить тиск на серцевий м’яз і нормалізує її роботу. Можна вмиватися холодною водою. Прийняти настоянку пустирника, «Корвалол», «Анаприлин», «Валідол». При нестачі мінералів треба приймати вітамінні комплекси. Дотримання дієтичного харчування — важлива складова нормалізації тиску і частоти серцебиття. Корисно включати в раціон продукти, багаті мінералами, омега-3 жирними кислотами.

  Часто відзначається підвищене серцебиття і при низькому тиску. Такий стан, як правило, настає в результаті великої крововтрати, при анафілактичному генезі шокового стану. При вегетосудинної дистонії також відзначається частий пульс і гіпотонія. Гіпотонія проявляється блідістю шкірного покриву і слизових, запамороченнями, нападами нудоти. Частий серцевий ритм в цьому випадку дає больові відчуття в області живота і серця. З’являється відчуття страху і тривоги. При низькому тиску і високому пульсі також можуть відзначатися часті головні болі.

  Підвищене серцебиття може відзначатися і при нормальному тиску, виникає на тлі стресів, після сильних фізичних навантажень. Переїдання перед сном теж може підвищити ритм. Більш серйозні причини, це гормональні порушення, проблеми зі щитовидкою, органами дихання, інфекційні захворювання з нагноєнням, хвороби серця.

  Підвищене серцебиття у жінки при вагітності

  Частий пульс у жінки в період вагітності — це нормальне явище, тому що організм працює в іншому режимі. У період вагітності частота серцевого ритму може досягати 100 ударів в хвилину. Це пов’язано з тим, що об’єм циркулюючої крові збільшується через роботу додаткової системи кровотоку дитини.

  Основні причини появи тахікардії в період виношування дитини:

  При прискореному ритмі у вагітних жінок можуть відзначатися запаморочення, головний біль, задишка, біль у ділянці грудей, слабкість, втрата свідомості, оніміння кінцівок. Як правило, у багатьох жінок, що знаходяться в положенні, захворювання протікає в легкій формі і лікування не вимагає.

  Що робити і як дати собі раду в такому випадку?

  Для початку треба постаратися розслабитися, пити побільше води, намагатися уникати нервових ситуацій.

  Якщо ж такий стан починає сильно турбувати майбутню матусю, то краще звернутися до лікаря-кардіолога. Багатьох людей, у кого відзначається такий стан, цікавить питання, що слід робити, якщо з’являється підвищене серцебиття? Щоб виявити точну причину розвитку тахікардії при прояві виражених симптомів, слід звернутися до лікаря, пройти обстеження, зробити електрокардіограму, УЗД серця, щитовидки, здати аналіз крові, перевірити стан гормонального фону.

  Лікування тахікардії

  Лікування залежить від причини, що спровокувала частий пульс. Захворювання можна лікувати декількома методами — консервативний (медикаментозний) і народна медицина.

  Ліки від підвищеного серцебиття можуть бути різними. Консервативний метод передбачає прийом певних медичних препаратів. В курс медикаментозної терапії можуть входити таблетки, уколи, крапельниці. Медикаменти призначає тільки лікар після повного обстеження і виявлення причини.

  Для лікування застосовується кілька груп препаратів (заспокійливі і антиаритмічні). Заспокійливі засоби виготовляються на трав’яній основі. Вони добре заспокоюють центральну нервову систему, нормалізують роботу серцевого м’яза. Це валеріана в таблетках, настоянці, краплях, пустирник, «Діазепам», «Ново-пасив». Антиаритмічні впливають на серце і судини, нормалізують ритм. Це «Флекаїнід», «Верапаміл», «Аденозин». Призначаються тільки лікарем.

  З таблеток призначають бета-блокатори. Вони знижують дію гормонів, які можуть викликати стрес («Атенолол», «Конкор»). Глікозиди прописують при серцевій недостатності («Догоксін»). Антиоксиданти призначають як доповнення до основного лікувального курсу («Мексикор», «Предуктал».

  Курс лікування може становити 3-6 місяців. Виключаються сильні фізичні навантаження і стреси. Рекомендується дієтичне харчування.

  При тиску і частому пульсі лікарі можуть порадити в якості додаткової терапії використання народної медицини. Народні засоби теж ефективно знижують ритм. Це трав’яні настої, відвари з м’яти, рути, звіробою, пустирника, меліси, ромашки, глоду, фенхеля, кмину. Фрукти, овочі, мед, горіхи, цитрусові, банани, кукурудза відмінно справляються з даним захворюванням, нормалізують тиск і пульс.

  Отже, прискорене серцебиття може виникати при гіпертонії, гіпотонії, при нормальному тиску, під час вагітності.

  Причини його виникнення найрізноманітніші. Можуть бути безпечними для здоров’я, а можуть нести в собі серйозну небезпеку з ризиком для життя і здоров’я. Лікується тахікардія медикаментами і народними засобами.

  При цьому важливо дотримуватися харчування, вести здоровий спосіб життя, уникати стресів і хвилювань. Поєднання всіх методів допоможе швидко і ефективно нормалізувати пульс.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: