Сир — користь, шкода і калорійність

Сир - користь, шкода і калорійність

Зміст:

При виборі і вживанні варто знати, яким буває сир і про те, яка його користь для організму.

Залежно від жирності сир ділиться на:

Ще існує знежирений продукт.

Користь сиру

Перевага сиру від інших молочнокислих продуктів полягає у високому вмісті білків. В процесі бродіння відбувається згортання білка казеїну, що підвищує засвоюваність. Продукт вважається корисним для людей будь-якого віку.

Сир низької жирності, як і знежирений, наприклад, зернений, з’єднаний зі злегка підсолену вершками, популярний серед того, хто дотримується дієти і займається спортом. Середня жирність коливається в межах 0-9%.

Нежирний сир рекомендований для включення в раціон дітей з 5-6 років, вагітних і жінок, що годують. Мінеральні речовини, які входять до складу, кальцій і фосфор, є основними матеріалами для будівництва кісткової тканини і зубів, і зміцнюють серцевий м’яз.У сирі містяться незамінні амінокислоти метіонін і триптофан. Вони мають кровотворними властивостями, захищають печінку від ожиріння, нормалізують жовчовивідних функцію і важливі для нервової системи.

Шкода сиру

Неправильне зберігання, недостатня ступінь термічної обробки або повна її відсутність може викликати алергічну реакцію і отруєння через розвиток хвороботворних мікроорганізмів в продукті. Потрібно уважно дивитися на дату виготовлення і термін придатності сиру: чим менший термін зберігання, тим менше ймовірність вмісту консервантів і хімічних домішок.

Будь-сир зберігається не більше 3 діб після розтину упаковки.

Як визначити натуральний сир

Державний стандарт якості (ГОСТ) строго контролює сировину, з якого виробляється продукт. І тільки той, який зроблений з натурального молока, може називатися сиром, зробленим за ГОСТом.

Існують технічні умови (ТУ), при яких виробник визначає вихідні інгредієнти виготовлення сиру. Він може використовувати для цього більш дешеві рослинні жири, а не натуральні. Такий виріб називається сирним продуктом. Зекономлена користь від штучного сиру на руку лише виробнику.

Чим корисний домашній сир

Обережним треба бути при покупці домашнього сиру, який можна придбати на ринку. Чи правомірно вимагати у продавця висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. Сир не повинен мати сторонніх запахів і присмаку, якщо ви зважилися його спробувати.

Все добре в міру: користь і шкода, що нам може принести сир, залежать від якості і від його кількості. Вживання жирного сиру негативно позначиться на підшлунковій залозі. 100-150 грамів містять приблизно 35 грамів білка, і не потрібно з’їдати в день понад кількість.

Який сир вибрати, з чим його їсти і як готувати з нього страви — справа смаку кожного з нас. Користь може бути гарантована при дотриманні умов зберігання і помірного вживання.

Їжте його на здоров’я і збагачуйтесь корисними речовинами на благо організму!

Калорійність сиру

У 100 грамах сиру міститься від 81 ккал — низький вміст жиру, до 220 ккал — у продукту з високою масовою часткою жиру.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Какао — користь, шкода і правила вибору напою

Зміст: Склад і калорійність Користь какао Шкода і протипоказання какао Як вибрати какао Нелегко підібрати для дитини корисну їжу, яку б він їв з задоволенням. Какао вирішить проблему, але тільки…

Перепелині яйця — користь, шкода, норма вживання

Зміст: Склад перепелиних яєць Корисні властивості перепелиних яєць Загальна Для жінок Для чоловіків При вагітності Для дітей Шкода і протипоказання перепелиних яєць Норма в день Як правильно варити перепелині яйця…

Морська капуста — користь і шкода ламінарії

Зміст: Склад морської капусти Користь морської капусти Загальна Жінкам Чоловікам Користь сухої морської капусти Лікувальні властивості морської капусти При атеросклерозі Для очищення шкіри Профілактика ендометріческого зоба Шкода і протипоказання морської…