Шипшина — застосування відвару, настою і чаю
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Відвар шипшини
- Настій шипшини
- Чай із шипшини
- Рецепт повидла з шипшини
- Протипоказання
Свіжі плоди шипшини використовують для приготування варення, повидла і навіть продукту, що нагадує каву. Варення і повидло краще зберігати в скляній банці, в темному і прохолодному місці.
Для відвару шипшини використовують сушені ягоди. Його краще пити відразу після приготування.
Варення можна закатати в банки або закрити кришкою, яку легко відкрити без підручних засобів: це зручно, якщо ви зібралися на пікнік або за місто.
Відвар шипшини
Свіжі плоди використовують навіть для приготування продукту, що нагадує каву. Щоб приготувати відвар шипшини, використовують сушені ягоди.
При захворюваннях верхніх дихальних шляхів і при застудах відвар шипшини має потогінний і загальнозміцнюючу дію. При спалюванні гілочок рослини утворюється речовина, що нагадує золу: його використовують для змазування уражених псоріазом місць.
Настій шипшини
При виснаженні організму, важкому стані після операції, недокрів’ї і для поліпшення кровообігу рекомендується вживання свіжих ягід шипшини і настій з них — 1 стакан в день. Корисні властивості шипшини допоможуть при маткових кровотечах, зниженою секреції шлунка, а також при каменях у нирках. У людей, які регулярно вживають настій, чай або відвар, спостерігається помітне підвищення працездатності і стійкості до захворювань, в тому числі і інфекційних, а також пропадає періодична головний біль.
Настоєм із сухих плодів шипшини лікують запалення нирок% 1 столова ложка подрібнених сухих плодів на 1 склянку окропу. Наполягати 3 години, процідити і приймати по півтори склянки 3 рази на день.
Іноді застосування шипшини замінює людині вживання важких і дорогих ліків. Пелюстки квітів сушать у природних умовах. Настій з них має тонізуючу і освіжаючу дію на шкіру.
З насіння шипшини можна отримати цінну олію, яке містить багато жирних кислот і вітамінів. Воно загоює рани і знімає запалення.
Чай із шипшини
У вигляді чаю застосування шипшини рекомендується здійснювати в такий спосіб: 1 столову ложку плодів заливають 1 склянкою окропу, кип’ятять 10 хвилин в емальованому посуді. Краще все накрити кришкою. Наполягати чай потрібно добу. Вживати по 1 склянці на день.
Застосування шипшини під час вагітності цілком доцільно. Рослина є найбагатшим джерелом не тільки вітаміну С, і інших важливих речовин і мікроелементів.
Застосування шипшині знайшлося в лікуванні неінфекційних захворювань кишечника, а також хвороб печінки і жовчного міхура. З цією метою готують сироп з плодів — Холосас, який є жовчогінним засобом.
Каротолін — назва масляного екстракту плодів, що застосовується зовнішньо для лікування ран, екзем і при радіоактивному опроміненні.
Рецепт повидла з шипшини
Для повидла беруть 1 кілограм плодів, кип’ятять в 1 літрі води, протирають через сито, додають цукор і лимонну кислоту. Всі ставлять на водяну баню і варять до загусання.
Протипоказання
У рослини існують протипоказання до вживання. Не варто використовувати його, якщо у вас підвищене згортання крові і гострі захворювання шлунково-кишкового тракту. Людям, що страждають гастритами з підвищеною кислотністю, слід убезпечити шлунок від надмірного надходження аскорбінової кислоти, якої багато в шипшині.
В основному протипоказання відносяться до настойкам: найчастіше вони бувають спиртові.