Прищі на статевих губах: чому вони виникають?

Прищі на статевих губах: чому вони виникають?

Прищі на статевих губах — це симптом, який свідчить про порушення функцій організму. Висипання можуть супроводжуватися больовим синдромом, порушуючи загальне самопочуття жінки. А причин такого явища досить багато, тому самостійно встановити їх причину і усунути таку навряд чи можливо.

Найпоширенішим провокуючим фактором є порушення правил інтимної гігієни або ж, навпаки, занадто затяте їх дотримання (мікротравми слизової оболонки з вторгненням вторинної інфекції). Висипання супроводжують і ряд серйозних захворювань, тому при появі прища необхідно звернутися до гінеколога або уролога.

Зміст:

 • Білі прищі на статевих губах
 • Гнійні прищі, що виникли на статевих губах
 • Чому виник підшкірний прищ на великий або малої статевої губі
 • Червоні прищі на статевих губах
 • Простудні прищі
 • Водянисті прищі
 • Що робити, якщо виник підшкірний або будь-який інший прищ на статевий губі?
 • Лікування висипання на геніталіях
 • Білі прищі на статевих губах

  Іноді такі бульбашки наповнені гнійним вмістом. Коли гнійні головки дозрівають, висипання проходять. Причина може ховатися в мікротравмах, що виникли при видаленні волосся в цій зоні.

  Наприклад, після епіляції і гоління нерідко виникає подразнення, яке супроводжується запальним процесом в місцях зростання майбутніх волосків, відповідно, утворюються прищі, наповнені каламутній рідиною.

  Причиною білих прищиків на статевих губах можуть ховатися в регулярній шкарпетці синтетичного нижньої білизни. Така тканина не здатна пропускати повітря і вологу, що сприяє перегріву шкіри, виникнення подразнення.

  Білі висипання іноді утворюються при переохолодженні або перегріванні організму. Критичні температури, як низькі, так і високі, призводять до порушення кровообігу, відповідно, погіршується місцевий імунітет, збудники гнійничкових захворювань можуть активно і безконтрольно розмножуватися.

  Гнійні прищі, що виникли на статевих губах

  Вони локалізуються тільки на слизовій оболонці найчастіше спровоковані патологіями, що передаються статевим шляхом. В даному випадку необхідно проконсультуватися у кваліфікованого дермато-венеролога або гінеколога, пройти комплексне дослідження, керуючись результатами якого приступати до лікування. На ранніх стадіях розвитку подібних захворювань прогноз більш ніж сприятливий.

  Варто відзначити, що причиною може бути ВПЛ — вірус папіломи людини. При його попаданні в організм на шкірних покривах образуютсяконділоми, які здатні набувати злоякісний характер. Вірогідність зараження ВПЛ через статеві контакти близька до 60%.

  Чому виник підшкірний прищ на великий або малої статевої губі

  Подібні висипання, як правило, не доставляють больових відчуттів, але добре промацуються при пальпації. Існує кілька причин їх появи.

  Розширення сальних залоз — один з провокуючих чинників. Подібне явище може бути помічено на тонкій шкірі зовнішніх статевих органів, але не несе загрозу організму.

  Зазвичай залози не розширюються при наявності будь-яких патологій, а просто є фізіологічною особливістю конкретного жіночого організму. Залози самостійно розширюються і зменшуються, але лікування в даному випадку не потрібно. Підшкірний прищ може бути жирової кістою.

  Причиною їх утворення є закупорка сальних залоз через надмірну кількість шкірного сала. Якщо кіста носить не запальний характер, вона не представляє небезпеки. В іншому випадку, коли присутній запалення, необхідно медикаментозне, а потім і хірургічне лікування.

  Зниження імунітету — ще одна причина, по якій може виникнути внутрішній прищ на великий або малої статевої губи. Подібні висипання, що супроводжуються больовими відчуттями, найчастіше супроводжують захворювання імунної системи. Виникають вони на тлі підвищеного вироблення агресивних захисних клітин. У підсумку вони атакують власний організм, внаслідок чого він перестає правильно функціонувати. В даному випадку язик йде про аутоімунних захворюваннях. Лікувати такі необхідно разом з ревматологом і гінекологом.

  Червоні прищі на статевих губах

  В даному випадку необхідно оцінювати не тільки колір вогнищ ураження, але і розмір, а також хворобливість висипань. Якщо вони невеликі, не супроводжуються больовим синдромом, то можуть бути різновидом вугрової висипки або акне.

  В іншому випадку, коли вони супроводжуються больовими відчуттями і досягають значних розмірів можна підозрювати збої гормонального фону або порушення в роботі ендокринної системи.

  Дуже часто перелічені явища діагностуються у підлітків і в період клімаксу. Крім цього, вони можуть мати емоційну природу, коли причиною їх появи стають стреси і регулярні недосипання, відповідно, збої в роботі нервової системи.

  Простудні прищі

  В даному випадку провокуючим фактором є тривале переохлажденіеорганізма і наступна за ним застуда. Існує і ймовірність того, що дане захворювання перейде в інфекційне або вірусне, що може привести до нагноєння.

  Така патологія досить небезпечна, тому що існує ймовірність зараження крові, тому не варто зволікати з лікуванням.

  Водянисті прищі

  Якщо вони наповнені прозорою рідиною, але мають гостру верхівку, можна підозрювати папіломи. Провокує їх ВПЛ і зниження іммуннойзащітиорганізма, викликане, як правило, дефіцитом вітамінів та інших корисних речовин.

  Якщо прищики лопаються, з них виділяється рідина, має місце герпес. Дана патологія є небезпечною як для самої жінки, так і для її статевих партнерів. Вірус герпесу сильно послаблює імунну систему організму, сприяючи розвитку різних відхилень в його роботі. Контагиозность герпесу досить висока.

  Що робити, якщо виник підшкірний або будь-який інший прищ на статевий губі?

  З вищесказаного можна зробити висновок, що висипання в паховій зоні можуть свідчити про розвиток серйозних патологій, тому потрібно відвідати фахівця в цій галузі і пройти діагностику, особливо з візитом до фахівця не можна зволікати з появою наступних симптомів:

 • Висипання не проходять протягом 7 днів, незалежно від того, залишаються вони незмінними або прогресують;
 • Статеві губи сверблять, набрякають;
 • При червоної висипки є лущення шкіри;
 • Висипання носять водянистий характер;
 • Прищ з’явився після незахищеного статевого контакту, особливо при недавньої зміни партнера. Є висока ймовірність того, що дане явище — симптом захворювань, що передаються статевим шляхом;
 • Погіршується загальний стан, підвищується температура, збільшуються лімфовузли;
 • Утворюються ранові поверхні, які не загоюються 2 тижні.
 • Лікування висипання на геніталіях

  При появі будь-яких висипань в області геніталій рекомендується як засіб інтимної гігієни використовувати звичайне дитяче мило. Краще відмовитися від застосування різних косметичних засобів, тому що вони містять консерванти і ароматизатори, які лише підсилюють подразнення.

  Не рекомендується видаляти волосся в зоні бікіні за допомогою звичайної бритви. З цією метою краще застосовувати креми для депіляції, спеціально призначені для цієї області. Такі косметичні засоби, як правило, рідко визиваютпобочние ефекти у вигляді подразнення.

  Якщо причиною висипань стали функціональні або гормональні порушення, то самолікуванням займатися не можна. Необхідно звертатися до лікаря, проводити діагностику і лікувати виявлені патології.

  Подібні висипання можуть свідчити про багатьох патологіях, починаючи від звичайних простуд і до серйозних венеричних захворювань. Неправильна терапія або відсутність такої призводить до розвитку ускладнень, наприклад, зараження крові, яке становить загрозу здоров’я і навіть життя, хронічним запаленням, що призводить до проблем з репродуктивними функціями організму.

  Використання антибіотиків та інших протимікробних медикаментозних засобів може привести до дисбактеріозу. Останній може бути як місцевим, вразивши тільки сечостатеву систему, так і системним, що поширився на весь організм.

  При відвідуванні фахівця не можна затягувати зі здачею аналізів. Рекомендується здати останні і в інший, незалежної лабораторії. Процес діагностики, як правило, не займає багато часу. Лікар, грунтуючись на результатах досліджень, поставить діагноз і призначить відповідне лікування.

  Якщо висипання мають інфекційну природу, то лікування потрібно обом статевим партнерам.

  Сучасні медикаментозні препарати при правильному призначенні та прийомі гарантують одужання практично у всіх випадках.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: