Причини появи і методи усунення чорних плям під очима

Причини появи і методи усунення чорних плям під очима

Поява темних плям під очима і навколо них напевно спостерігалося у кожної жінки. Вони надають зовнішності нездоровий і втомлений вигляд, але головна небезпека криється в тому, що це явище може свідчити про наявність серйозної патології в організмі.

Зміст:

 • Чому чорні плями виникають під очима?
 • Причини появи темних плям
 • Що робити, коли чорні плями з’явилися навколо очей?
 • Як позбутися від темних кіл?
 • Чому чорні плями виникають під очима?

  Потемніння, якщо воно не зникає, являє собою не косметичний дефект, а симптом ряду захворювань. Іноді достатньо змінити режим праці і відпочинку, переглянути свій раціон і відмовитися від шкідливих звичок.

  Але якщо темні плями викликані внутрішніми неполадками, необхідна допомога лікаря. Тому в першу чергу потрібно з’ясувати причину гіперпігментації.

  Причини появи темних плям

  Шкіра обличчя дуже тонка, особливо навколо очей. Під повіками практично немає м’язового і підшкірно-жирового шару. Такі особливості будови сприяють тому, що шкіра тут дуже чутлива і швидко втрачає пружність. Крім того, її захисні шари є найслабшими у всьому тілі. Саме тому під впливом різних негативних факторів її структура і колір дуже швидко змінюються.

  Найпоширеніші причини появи темних кіл навколо очей і мішків під ними:

  Якщо у деяких людей під очима виникають тільки темні плями, то у інших може піддатися гіперпігментації вся шкіра навколо ока — темні кола особливо часто зустрічаються у тих, на кого впливає відразу кілька негативних факторів, наприклад, недосипання, брак свіжого повітря, робота за комп’ютером, стреси.

  Що робити, коли чорні плями з’явилися навколо очей?

  В першу чергу потрібно встановити причину, яка привела до появи косметичних дефектів.

  Іноді в її визначенні допомагає колір кіл і характер інших змін:

  Як позбутися від темних кіл?

  Якщо причини ховаються в захворюваннях внутрішніх органів, то усунути косметичний дефект можна тільки після лікування таких.

  Якщо провокуючим фактором є більш проста причина, то позбутися від кіл допоможуть наступні рекомендації:

  Наприклад, усунути чорні плями і інші дефекти шкіри можна за допомогою вмивання холодною водою. Замінити ранкову водну процедуру можна протиранням кубиками льоду. Замість звичайної води заморожують відвари різних рослин, наприклад, череди, ромашки, м’яти і т. п.

  Добре себе зарекомендували компреси на основі відвару шавлії. На чайну ложку сухої трави знадобиться 100 мл окропу. Змішавши інгредієнти, їх наполягають чверть години. Потім 50 мл настою поміщають в холодильник, а другу половину нагрівають.

  Процедуру виконують перед відходом до сну. Спочатку ватяні диски змочують в теплому відварі, прикладають їх на 5 хвилин. Потім використовують холодний настій протягом того ж часу. Чергувати тепле і холодне засіб можна кілька разів. Але варто зазначити, що подібні маніпуляції не можна проводити людям, що мають проблеми з судинами.

  Як бачимо, причини чорних кіл і плям можуть вельми різноманітними. В одних випадках причини їх появи легко усуваються, як і самі дефекти.

  В інших ситуаціях необхідна допомога лікарів. Щоб не ризикувати своїм здоров’ям, потрібно дотримуватися заходів профілактики, а при появі темних кіл краще звернутися до фахівця.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: