Народні засоби від здуття живота

Народні засоби від здуття живота

Зміст:

Кожен хоча б разок стикався з незручної ситуації, коли навколо повно народу, а в животі раптом починається незрозуміле бурління і бурчання. А вже якщо все, що там бурмоче і бурчить, починає настирливо проситься на волю, не рахуючись ні з місцем, ні з часом, хочеться під землю провалитися і відсидітися там, поки роздутий живіт не прийде в норму. Але ось біда — в інших випадках «відсиджуватися під землею» відсиджуватися довелося б цілодобово. А тому боротися з метеоризмом, якщо він вас безсовісним чином долає, доведеться іншими способами.

Але для початку непогано б зрозуміти, що саме викликало «революцію в животі». Причиною занадто бурхливого газоутворення, з одного боку, може бути як невірно вибрана концепція харчування, так і повна відсутність взагалі будь-якої концепції при харчуванні за принципом «що бог послав». Якщо він занадто часто «посилає» на ваш стіл бобові, капусту, молоко і картоплю, пиво, чорний хліб і не скупиться на грубі сирі овочі типу редьки, то «музика» в животі буде звучати постійно паралельно з частими позивами «перевести дух» — що, погодьтеся, зовсім вже незручно, особливо якщо «дух» смердючий.

З іншого боку, занадто багато газів в животі і постійно здуття кишечника може бути одним із симптомів серйозного захворювання. Так, метеоризм дуже часто супроводжує такі захворювання, як дисбактеріоз, холецистит, апендицит і навіть пухлина в кишечнику. Тому якщо живіт здуває постійно, чим би ви не рятувалися від підвищеного газоутворення, обов’язково відвідайте лікаря, щоб виключити розвиток небезпечних хвороб.

Ну а народні засоби від здуття живота допоможуть вам максимально швидко заспокоїти «К» кишечник і змусити його «мовчати»

Кріп від здуття живота

Найперше, що радять педіатри матусям новонароджених малюків — давати «від газіков» укропную водичку. Це засіб добре допомагає при метеоризмі і дорослим.

Насіння кропу — ложку без горочки — залити склянкою гарячої води і настоювати близько двох годин або трохи більше того під кришкою. Злити настій через ситечко в іншу склянку, і протягом дня випити малими дозами.

Петрушка від здуття живота

Схожий рецепт — з насінням звичайної петрушки. Відрізняється лише тим, що заливати петрушку потрібно водою холодною, потримати так хвилин двадцять, а потім нагріти, що не кип’ятячи. Відразу після нагрівання процідити через ситечко, охолодити і пити по одному ковтку за раз протягом дня.

М’ята від здуття живота

Звичайну м’яту свіжу порвати руками, злегка пом’яти, залити окропом в заварнику, настояти і пити як чай. Можна для поліпшення смаку додати часточку лимона — не зашкодить.

Полин від здуття живота

Дуже гірке і неприємне на смак зілля, але не дарма кажуть: чим гірше, тим користі більше. Полин з листям, стеблом і насінням дуже дрібно нарізати, розтерти в мисці товкачем, перекласти в товстостінну банку і залити окропом. Настоювати протягом шести годин, потім приймати по три невеликих глотка натщесерце. Для пом’якшення гіркого смаку полину в ліки можна додати мед.

Деревне вугілля від здуття живота

Якщо є можливість, приготуйте вугілля з деревини тополі. Для цього в мангалі, наприклад, запали великі сучки (а краще — поліно) тополі, і спалюйте таким чином, щоб полум’я не пожирало дерево, а поступово обвуглюватися його.

Тополевий вугілля дрібно потовкти, приймати порошок навпіл з укропного насіння в ложці з водою, запивати склянкою кип’яченої води.

Картопля проти здуття живота

Слід уникати препаратів проносу дуже допомагає картопляний сік. І він же рятує при підвищеному газоутворення. Якщо при проносі достатньо одноразового прийому соку, то метеоризм доведеться лікувати не менше п’яти днів, щоб позбутися від нього дуже надовго. Для цього щодня «здобувайте» за допомогою соковижималки або дрібної терки сік з однієї або двох невеликих картоплин і пийте по півсклянки незадовго до їжі, разів зо два на день.

Профілактика здуття живота

Щоб уберегтися від дискомфорту, що викликається метеоризмом, постарайтеся уникати всього, що могло б стати причиною здуття живота. Їжа повинна бути помірно гарячою. Як можна менше вживайте продуктів, що стимулюють газоутворення і перешкоджають поглинанню газів стінками кишечника. Відмовтеся від газованої води. Якщо у вас малорухлива робота, протягом дня викроїте час для того, щоб трохи поприсідати і посувати ногами, як би маршируючи на місці. І стежте за тим, щоб ваш кишечник щодня спорожнявся. Тоді в животі у вас ніколи не буде ні шуму, ні гама.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: