Народні засоби від нетримання сечі

Народні засоби від нетримання сечі

Зміст:

Нетримання сечі виражається нездатністю людини контролювати процес сечовипускання. Дана проблема характерна як для чоловіків, так і для жінок і може виникнути внаслідок цілої низки причин. Стрес, захворювання сечостатевої системи та інші чинники можуть послабити діяльність сечового міхура. Лікування в цьому випадку може бути консервативним, хірургічним і народним.

Нетримання сечі у жінок

Які визначають фактори, що викликають нетримання сечі? Причини можуть бути пов’язані з першу чергу з підлогою, тому як дана проблема частіше зустрічається у жінок. Похилий вік, часті вагітності, пологи, надмірна вага, шкідливі звички і підвищені фізичні навантаження, як і повна їх відсутність також провокують ослаблення функції сечовивідного органу.

Різні захворювання, пов’язані з прийомом лікарських препаратів, що викликають тимчасове нетримання сечі у жінок і чоловіків, а також розлади ЦНС — інсульт, розсіяний склероз.

Нетримання сечі може бути функціональним, змішаним, стресових. Останній тип характерний для жінок з частими вагінальними пологами, випаданням матки, недоліком естрогену після менопаузи, травмами і операціями, а особливо стосується пов’язаних з опроміненням. Функціональне нетримання може бути наслідком хвороби Паркінсона, Альцгеймера і важкої депресії.

Нетримання сечі у чоловіків

Нетримання сечі у чоловіків найчастіше викликано аденомою простати. Лікування даного захворювання погіршує м’язи сфінктера і призводить до підвищеного напрузі. Якщо мова йде про рак простати, то в результаті опромінення та хіміотерапії деяка ступінь ослаблення функції сечовивідного органу спостерігається у переважної більшості хворих в перші 3-6 місяців терапії.

Хірургічне втручання і гіперплазія передміхурової залози можуть провокувати неспроможність контролювати своє сечовипускання.

Як лікувати нетримання сечі? Залежно від причини може знадобитися цілий ряд різних процедур. Велике значення надається поведінковим методам, коли хворий виконує вправи для тазового дна і тренує сечовий міхур.

Дуже важливо змінити звичну систему харчування і переглянути обсяг споживаної рідини перед сном. Людина повинна кинути всі сили на підвищення якісного рівня свого життя і дотримуватися особистої гігієни. При необхідності призначається медикаментозне лікування, а ось хірургічне проводиться в самих крайніх випадках.

Народні засоби від нетримання сечі

Що робити тим, для кого головною проблемою стало нетримання сечі? Народні засоби можуть допомогти в більшості випадків, головне — дізнатися свій точний діагноз і причину виникнення недуги, а вже потім підбирати лікування. Найчастіше використовуються відвари і настої лікарських трав. Ось деякі з них:

Поради при лікуванні

Тим, у кого спостерігається нетримання сечі, засоби лікування, зазначені вище, можна доповнити відварами, настоями іван-чаю, насіння кропу, кори черемхи, мати-й-мачухи, золототисячника, ожинові і чорничних плодів. Необхідно виключити з раціону продукти з сечогінним ефектом — селера, дині, кавуни, огірки, виноград.

Краще збільшити частку в раціоні тих з них, в яких багато клітковини, тому як вона позитивно впливає на функціонування сечового міхура. Це житні і пшеничні висівки, цільні зерна, какао-боби, гречка, бобові, горіхи, насіння, фрукти та овочі.

Нетримання сечі: що робити? Позбавлятися від запорів і жирових відкладень, так як кожен додатковий кілограм створює навантаження на сечовий міхур. Дуже важливо виробити у себе звичку спорожняти сечовий міхур кожні 2-3 години.

Фахівці рекомендують завжди тримати шкіру геніталій в чистоті і користуватися спеціальними гелями для підмивання і кремами для зволоження. При необхідності можна використовувати спеціальні прокладки для нижньої білизни.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: