Молитва за новопреставленого до Пресвятої Богородиці

Молитва за новопреставленого до Пресвятої Богородиці

Людини, з моменту смерті якого минуло не більше 40 діб, в православній релігії прийнято називати новопреставленим. За наявного повір’ям після того, як християнин відійде в інший світ, протягом перших кількох діб його душа залишається ще на землі і навідується в ті, місця де проходила мирське життя покійного. На третю ж добу вона переноситься вже в духовний світ. А гаряча і щира православна молитва Богородиці про новопреставленого до 40 днів здатна допомогти йому пройти всі митарства душі і очиститься від гріхів. Нижче ви зможете більш детально ознайомитися з особливими днями для виголошення молебнів, способами вознесіння молебнів і текстом, який потрібно вимовляти для полегшення долі померлого.

Молитва Богородиці про новопреставленого

Третю добу після смерті християнина звуться трітіна, коли відбувається поминання відійшов в інший світ і проводиться панахида, чи то пак про нього вимовляються молитовні прохання Божественним силам і після чого ховають людини. З настанням дев’ятих доби вимовляється особливе православне молитвословие за померлого. Людської душі до цього дня показується життя в раю, а вже з 9-40-ту добу, вона повинна побачити всі страждання і жахи пекла. Протягом же наступних днів душа померлого відправляється, як глибини підземного царства, так і в райські місця, не знаючи при цьому де їй судилося залишитися.

З настанням сорокового дня душі призначається місце, чи то пак рай чи пекло, в якому вона буде очікувати воскресіння померлих і загального Страшного суду. Однак слід зазначити, що до настання сорокового дня долю душі можна змінити, що безпосередньо залежить від близьких померлого, а саме від їхніх щирих молитов, а також особливо благотворно позначатиметься принесення за відійшов в інший світ безкровного пожертвування.

На сорокові добу родичі і церква знаючи, як сильно цей день важливий для душі, намагаються наскільки це можливо умилостивити Всевишнього, вимовляючи православні молебні і служачи панахиду.

Як молитися за покійного

Православні люди ще в глибоку давнину говорили, про те наскільки важливо молитвословие за померлих. Саме воно може бути, як коротким, так і вимовленим своїми словами, а може бути безмовним, коли віруючий не в змозі вимовити ні слова через горя свого, однак може бути і тривалої.

На сьогоднішній день є досить різні способи піднесення молебнів за тих, хто відійшов у інший світ. Ось деякі з них:

Молитва до Пресвятої Богородиці за новопреставленого:

«Пресвята Владичице Богородице! До Тебе прибігаємо, Заступниці наша: Ти бо швидка єси помічниця, наша Заступницю у Бога невсипущий! Особливо ж молимо Тебе в годину цю: допоможи новопреставленому рабу Твоєму Роману перейти страшний і невідомий оно шлях; молимо Тебе, Владичице світу, силою Твоєю віджени від рухомої страхом душі його страшния сили темних духів, так скам’яніли, і хай зганьблені перед Тобою; свободи ю від катування повітряних митарів, знищ поради їх і кинь його на, яко зломислящіх ворогів.

Буди їй, про Всемилостива Владичице Богородице, заступницею і захисницею від повітряного князя тьми, мучителя і страшних шляхів стоятеля; молимо Тебе, Пресвята Богородице, ризою Твоєю чесною Захисти ю, і тако безбоязно і безборонно перейде від землі на небо. Молимо Тебе, Заступниці наша, заступи за раба Твого Романа матірних Твоїм у Господа відвагою; молимо Тебе, допомога наша, допоможи йому, імущому судить ще перш онаго Страшнаго судилища, допоможи убо оправдат перед Богом, яко творця неба і землі, і умоли Єдинородного Сина Твого, Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, та упокоїть померлого в надрах Авраама з праведними і всіма святими. Амінь.»

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: