Методи видалення родимок

Методи видалення родимок

Зміст:

Миленькі родимки, самим чарівним способом розташувалися десь на над куточком верхньої губи, на дамському плечику, над грудьми або над округлостями трохи нижче спини жінки рідко вважають косметичним недоліком. Швидше, вони навіть пишаються цим пікантними отметінкамі, абсолютно справедливо вважаючи їх скоріше приємною особливістю своєї зовнішності, ніж дефектом. І ми від душі з ними погодимося.

Однак не завжди родимки (невуси, як називають їх дерматологи й онкологи) можна розглядати як якийсь нешкідливий природний «аксесуар». Досить часто ці утворення стають причиною серйозних захворювань.

Справа в тому, що невуси, як свідчить латинський корінь в їх назві, — це новоутворення. Говорячи мовою простих обивателів, це мікроопухолі на шкірі. Причини «окупації» родимками тіла і обличчя криються в спадковості, але іноді ці новоутворення виникають немов з нізвідки під впливом зовнішнього середовища. Бездумне багатогодинне перебування на сонці, захоплення солярієм, мікротравми шкіри можуть спровокувати хаотичне місцеве поділ клітин шкіри — так народжується нова родимка.

Іноді родимки розташовуються в «незручних» місцях, натираються швами білизни та одягу, брючним ременем. Постійне механічне подразненням може викликати травму родимки, а це вже загрожує не тільки інфекцією, яка може потрапити через ранки і ссадінкі, але і переродженням нешкідливого плямочки в небезпечну пухлину.

У деяких випадках родимки заподіюють своїм власникам і моральні переживання, «обравши» місцем дислокації, наприклад, самий кінчик носа. Не додають шарму і великі, та ще й з волосками родимки на обличчі і на не прикриті одягом ділянках тіла.

І хоча в народі побутує думка, що родимки краще б не турбувати, в таких випадках новоутворення не тільки можна, а й потрібно «попросити на вихід».

Як видаляють родимки?

Існують різні способи видалення родимок. Жоден з них не може бути використаний в домашніх умовах. Зрештою, невус — це не бородавка, яку за дві секунди можна звести за допомогою нехитрих народних засобів або в кабінеті косметолога. Видалення родимок проводиться тільки в умовах медичного закладу фахівцем з відповідною освітою — онкологом, дерматологом. Як правило, всі новоутворення в цих випадках направляються на гістологічне дослідження, щоб виключити онкозахворювання.

Хірургічне видалення родимок

Зазвичай хірургічним шляхом видаляються середньої величини новоутворення з декількох злилися між собою родимок. Ще частіше під скальпель хірурга «відправляються» скупчення плоских родимок. Операція виконується під місцевою анестезією. На місце висічення невусів накладається косметичний шов. У підсумку через кілька тижнів на шкірі залишиться ледь помітний тоненький шрам. На лікарняний лист після такої операції не відправляють і ніяких коректив у звичайний ритм життя не вносять. Можна ходити на роботу, в спортзал і т. д. Післяопераційні шви знімають приблизно через сім днів і закривають оперувати місце спеціальним пластиром для запобігання появи рубців. Через якийсь час під пластиром наросте корочка — «болячка» — її потрібно мазати розчином брильянтового зеленого, поки вона не «дозріє» і не відвалиться сама.

Ясна річ, до скальпелю вдаються тільки для видалення новоутворень на тілі — для обличчя така операція не згодиться. Тому що навіть найвитонченіші хитрощі не зведуть нанівець сліди операції.

Видалення родимок азотом

Особливо великі родимки (і бородавки, до речі, теж) найкраще видаляти за допомогою рідкого азоту. Відчуття при цьому методі позбавлення від сумнівних «прикрас» не з приємних — все-таки температура рідкого азоту досягає мінус ста вісімдесяти градусів. При точковому нанесенні азоту на родимку шкіра навколо неї стає білою, точно в ній немає ні краплі крові. Сама родимка теж «вицвітає» на очах, і вже через півтори хвилини можна спостерігати такий собі набряклий горбок, який до вечора стане міхуром, а ще через тиждень «обросте» скоринкою. Якщо «болячку» не смикати і не розчісувати, то дуже скоро вона висохне і «звалиться». А на місці зведеної родимки залишиться трохи помітне біляста пляма

Видалення родимок електрокоагуляцией

Дрібні родимки видаляють широко поширеним методом — електрокоагуляцией. Прилад, за допомогою якого здійснюється позбавлення від родимок, зовні віддалено нагадує колись були популярними пристосування для випалювання по дереву. Сам коагулятор виконаний у вигляді мікроскопічної петлі з металла. На неї-то і подається високочастотний струм. Електричний розряд не тільки миттєво «випалює» родимку, але і «заварює» краю ранки, не дозволяючи і крапельці крові впасти. Процедура проводиться по місцевим знеболенням, а «захисні» скоринки з ранок відпадають днів через сім. Слідів на місці колишніх родимок практично не залишається.

Видалення родимок лазером

Найменш травматичний спосіб видалення новоутворень — це випаровування їх лазерним променем. Лазер хороший тим, що родимки під його впливом зникають як ніби в нікуди, не залишаючи жодного сліду після себе. Тому цей метод використовується зазвичай для позбавлення від невусів на обличчі і відкритих ділянках тіла. Під лазерний промінь зазвичай «потрапляють» родимки не крупніше трьох сантиметрів в діаметрі. Ямка, що утворилася на місці «викорчували» родимки, вирівнюється через пару тижнів.

Що робити оперативного втручання з видалення родимки

А нічого не робити не потрібно. Живіть, як жили до цих пір. Тільки, поки будуть гоїтися післяопераційні сліди, оберігайте оперувати місце від впливу косметики, щоб не збудили «болячки» і відмовтеся на короткий час від скрабів. Від сонця теж краще берегтися.

Кому не можна видаляти родимки

Перелік протипоказань для операції з видалення невусів, в общем-то, невеликий. І включає в себе загострення хронічних недуг, серйозні неполадки в серцево-судинній системі, а також наявність дерматологічних захворювань.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: