Чим відіпрати мазут в домашніх умовах?

Чим відіпрати мазут в домашніх умовах?

Неприємність у вигляді плями від мазуту на одязі може виникнути у будь-якого з нас. Подібне забруднення вважається жирних, але і в хімчистку звертатися в цьому випадку необов’язково. Як відіпрати мазут в домашніх умовах, розповімо в даній статті.

Зміст:

 • Чим відіпрати плями мазуту з одягу
 • Щадні способи для делікатних тканин
 • Як позбутися від в’їдаються мазутних плям
 • Корисні поради
 • Чим відіпрати плями мазуту з одягу

  Варто відразу зазначити, що без наслідків для матеріалу мазут очищається тільки в день отримання забруднення. Відіпрати застарілі плями звичайними миючими засобами в домашніх умовах дуже складно.

  Перш, ніж визначитися з конкретним способом очищення, слід з’ясувати ступінь забруднення вироби. Маленька пляма виводиться при частковому замочуванні. Якщо ж площа забруднення велика, то прати виріб доведеться повністю.

  Всупереч поширеній думці мазут за своїми властивостями не схожий з моторним маслом, яке з одягу можна очистити без праці. Прати річ в машинці звичайним способом марно.

  Пляма мазуту спочатку обробляється сильнодіючим розчинником або агресивною сумішшю, потім забруднена річ ретельно прополіскують, і тільки після цього стирається в машинці.

  Отже, чим можна обробити пляму мазуту перед пранням:

  До більш щадним методам очищення від цяточок і невеликих плям мазуту відноситься використання наступних миючих засобів:

  Перед вибором засобу для виведення плям або порошку слід правильно підібрати засіб під різновид і колір забрудненої тканини. Наприклад, не можна використовувати хлорні відбілювачі для темних светрів або джинсів. Незалежно від того, який склад обраний для обробки матеріалу, завжди потрібно проводити тест на сприйняття тканини до засобу.

  Щадні способи для делікатних тканин

  Щоб вивести мазут з одягу з делікатних тканин, важливо врахувати, що агресивні чистячі склади заборонені, так як неминуча псування вироби. В якості альтернативи можна використовувати такі способи:

  Як позбутися від в’їдаються мазутних плям

  Застарілі плями мазуту виведе бензин. Умочіть в нього ватку і протріть забруднену ділянку.

  Якщо річ з щільного матеріалу забруднена сильно, то її можна замочити в якісному очищеному бензині (не більше 3 год). Після виріб неодноразово прополіскується і при помірній температурі стирається в машинці.

  Бензин також ефективно допомагає впоратися з проблемою того, як відіпрати робочу робу від мазуту. Робочий костюм замочується на 2 ч, висушується на відкритому повітрі і перуть в «автоматі». Важливо звернути увагу, що бензин обов’язково повинен бути очищений і високої якості. Купити його можна в магазинах побутової хімії.

  Ще одним ефективним способом є замочування речі в засобі для миття авто. Його можна придбати на АЗС, автомийці або в автомагазині. Одяг слід замочити в рідині на 1,5-2 ч, прополоскати і випрати.

  Корисні поради

 • Обов’язково перед очищенням перевірити обраний склад на малопомітній ділянці тканини, щоб уникнути псування структури матеріалу, а також втрати яскравості.
 • Вікна в приміщенні повинні бути відкриті при обробці в домашніх умовах вироби агресивними речовинами, рекомендується працювати в гумових рукавичках, не проводити процедуру поруч з вогнем.
 • Щоб мазут при очищенні не просочені виворітну сторону речі, необхідно підкладати папір або чисту тканину.
 • Відпирати одяг слід, починаючи від країв вироби до центру. Таким чином, можна уникнути зайвих розлучень за матеріалом.
 • Відіпрати плями на джинсах, пуховику або будь-який інший одязі можна вручну або ж в «автоматі». Однак починати необхідно саме з ручного прання.
 • Потрібно змочувати матеріал водою поруч із забрудненим ділянкою перед обробкою, щоб після виведення мазуту не залишалося розмитих контурів.
 • Сушку вироби слід проводити на свіжому повітрі або добре провітрюваному балконі.
 • Після ручної обробки прання джинсів або будь-який інший тканини високої щільності в «автоматі» рекомендується проводити при максимальній температурі.
 • При відповідальному підході від мазуту на одязі не залишиться і сліду, а річ, як і раніше буде виглядати нової і яскравої.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: