Бородавки на обличчі: причини і лікування

Бородавки на обличчі: причини і лікування

З давніх-давен поява бородавок брали за знак того, що людина буде нечистий. А багато хто до цих пір наївно вважають, що потворні нарости з’являються, якщо взяти в руки жабу або жабу. Але на жаль, від бородавок, їх ще називають папіломи і кондиломи, не застрахований ніхто. Досить контакту із зараженим вірусом папіломи людини (ВПЛ), збою імунітету, і вуаля — бородавки на обличчі і тілі ростуть, як гриби після рясного дощу.

Зміст:

 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі
 • Види бородавок
 • Як видалити бородавку на обличчі?
 • Самостійне видалення бородавок
 • Профілактика
 • Причини появи бородавок на обличчі й тілі

  На сьогоднішній день встановлено більше ста різновидів ВПЛ. Не всі ці віруси небезпечні для людини, тільки частина з них викликає утворення на шкірі, а інша частина може спровокувати гінекологічні захворювання.

  Вірус, який викликає новоутворення, передається від людини до людини, як при прямому контакті, так і через користування спільними предметами. При здоровій шкірі і дотриманні гігієни зараження не станеться. Але досить маленької подряпини або інший мікротравми шкіри, навіть не видимої оку, і вірус швидко знайде собі дорогу всередину.

  Також причиною захворювання може стати незручне взуття, натирає ногу або надмірна пітливість. Це призводить до появи особливого їх виду — підошовних бородавок.

  До слова, це підступний вірус, який потрапивши в організм, проявляє себе не відразу. Інкубаційний період може тривати від кількох днів до восьми місяців, і безпосередньо залежить від імунітету людини.

  Досить будь-якого зниження імунітету, навіть через простудного захворювання, як вірус проявляє себе освітою бородавок. Бувають і щасливі винятки, коли вони зникають самі протягом перших двох років. Якщо ж ні, то звичайно, краще почати лікування.

  Види бородавок

  Папіломи можуть виникати не тільки на обличчі і підошві ніг, але і на руках, ногах, теле і навіть під нігтями. Визначити, що перед вами саме вона, допомагає відсутність на місці утворення шкірного малюнка. Він, до речі, після того, як папілом виліковують, відновлюється.

  Також її можна впізнати за такими ознаками:

 • Молоді освіти — тілесного, майже білого кольору, а з віком вони набирають пігмент і стають сірими або темно-коричневими.
 • На дотик вони шорсткі, йдуть горбками або наростами, які можуть рости один на одному.
 • Папіломи знаходяться вище рівня шкіри.
 • При натисканні на таке новоутворення з’являються хворобливі відчуття.
 • Доктора визначають наступні види:

  Як видалити бородавку на обличчі?

  Погана новина — сам вірус ВПЛ не лікується. На сьогоднішній день все, що може запропонувати медицина — це видалення наслідків, тобто самих папілом. Але перед тим як вибрати, яким методом лікувати або видаляти бородавку на обличчі або на тілі, варто визначитися, з чим ви власне маєте справу.

  Так як не завжди це може бути саме папілома. Іноді поява бляшки може бути симптомом зовсім інших захворювань, ніж ВПЛ, наприклад, раку шкіри.

  Якщо у вас все-таки папілома, то перед вами відкривається широкий спектр засобів, спрямованих на її видалення. Яким скористатися — вибираєте самі, виходячи з власних перевагу.

  Ви можете її видалити:

  Однак слід визнати, що в процентах тридцяти є ймовірність, що бородавки з’являться знову. Адже при видаленні папілом лікуються наслідки, а не сам вірус. Для того щоб приглушити вірус, необхідно зайнятися підвищенням імунітету, а значить без такого фахівця, як імунолог не обійтися.

  Самостійне видалення бородавок

  Ми не радимо самостійно видаляти папіломи. Почнемо з того, що хоч існування бородавок не естетично і некрасиво, але не несе потенційної загрози для людини. Тому вважається, що видаляти їх не обов’язково.

  Крім того папіломи нестабільні і можуть безслідно зникнути самі, не залишаючи й сліду на шкірі. Але якщо новоутворення знаходиться на видному місці і псує настрій її власникові, тоді видалення неминуче. Також існує ряд причин, за якими слід звернутися за медичною допомогою.

  Бородавка вимагає негайного видалення, якщо вона:

  Чому краще не видаляти новоутворення самостійно? По-перше, існує ризик того, що намагаючись видалити одну папілом, ви досягнете зворотного ефекту, заразите вірусом чисті ділянки шкіри.

  По-друге, практично всі засоби народної медицини досить агресивні. Вони, перш за все, спрямовані на те, щоб зруйнувати або висушити новоутворення. На такій основі діє сік чистотілу, саліцилова кислота, ляпіс і інші. Не розрахувавши дії засобу, ви можете добитися глибокого опіку або виникнення рубців на шкірі, вилікувати які буде набагато складніше.

  По-третє, доведено, що рак шкіри може бути викликаний різними травмами і не факт, що самостійно видаливши папілом, ви не будете сприяти його розвитку.

  По-четверте, лікар, видаливши освіту, обов’язково візьме його тканини на аналіз, щоб з’ясувати доброякісної була пухлина чи ні. Є ще багато інших причин, не видаляти бородавки самостійно, але, здається, цих цілком достатньо, щоб довірити своє здоров’я офіційній медицині.

  Профілактика

  Для того щоб не заразиться вірусом ВПЛ дотримуйтеся таких правил:

  Що стосується людей, які вже захворіли цим вірусом, то їм залишається тільки одне — дотримуватися правил особистої гігієни і зміцнювати свій імунітет. Будьте здорові!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: